معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: پرداخت یارانه معیشتی ‌ادامه می‌یابد‌ و امیدوارم ‌با راهکارها‌ و جذب منابع جدید کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از مردم شود.

جهانگیری: پرداخت یارانه معیشتی ادامه می‌یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ اسحاق جهانگیری در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران، این استان را برای ملت ایران یک نقطه افتخار آفرین دانست و اظهارکرد: استان بوشهر در همه صحنه‌ها در مبارزات از جمله مبارزات ضد استعماری می‌درخشد و همواره نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

معاون اول رئیس‌جمهوری نقش استان بوشهر در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را مایه افتخار دانست و افزود: علما روشنفکران، دانشمندان و قهرمانان استان بوشهر همانند رئیسعلی دلواری برای ایران و ایرانیان مایه افتخار است امیدوارم در حد وسع و توان در خدمت مردم عزیز و بزرگوار استان بوشهر باشیم.

وی، به ظرفیت‌های استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه و پیشرفت است که خوشبختانه دریا به عنوان یک نقطه‌ای کلیدی برای توسعه محسوب می‌شود و اقتصاد دریا محور یکی از سیاست‌های جدی است که امروز در دستور کار است و ده‌ها طرح در زمینه مرتبط با دریا از جمله آبزی‌پروی‌، صنایع دریایی مقتدر، حمل‌ونقل دریایی، بنادر خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه‌ها صاحب نام است و امروز عمده میگوی کشور در استان بوشهر تولید می‌شوداز اقلام مهم صادراتی است.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به سفر به بوشهر گفت: در سفر امروز طرح‌های متعددی در زمینه کشاورزی، گلخانه، آبیاری‌‌های مدرن کشاورزی، دامپروری، گردشگری، صنایع دستی افتتاح می‌شود و مهم‌تر از همه در جلسه با مسئولان استان بوشهر در شورای اداری و اقتصاد مقاومتی، مشکلات و تنگناها بررسی و راهکارهای لازم ارائه می‌شود.

جهانگیری، با تاکید بر پرشتاب شدن مسیر روبه توسعه استان بوشهر افزود: یکی از دغدغه‌های ملت ایران خاص بوشهر هم نیست موضوع معیشت مردم است و دولت به فشار معیشتی مردم آگاهی کامل دارد که مردم در فشار هستند.

وی بیان کرد: باید پذیرفت این فشارها، فشاری است که امریکایی‌ها بر کشور وارد کرده‌اند و مهم‌ترین منبع درآمد کشور که نفت است تحریم کرده‌اند و مانع صادرات نفت کشور سعی می‌کنند بشوند، البته مدیریت کشور در تلاش است که با روش‌هایی موفق شود نفت صادر کند.

معاون اول رئیس‌جمهوری بیان کرد: منبع اصلی درآمد یک کشور وقتی در فشار قرار بگیرد خود به خود اقتصاد خانواده، اقتصاد کشور در فشار قرار می‌گیرد و امیدواریم با اجرای طرح‌های متعددی بتوانیم بخشی از این فشاری که بر مردم وارد شده کم کنیم.

جهانگیری خاطر نشان کرد: از صبوری وبردباری مردم تشکر می‌کنیم که تحمل کرده‌اند و امیدواریم روزهای بهتری پیش‌رو داشته باشیم.

وی با اشاره به روند پرداخت یارانه معیشتی افزود: آنچه تاکنون در دست اقدام است همه آن ادامه می‌یابد وامیدوارم نه تنهاطرح حمایتی معیشتی ادامه یابد بلکه تلاش می‌شود با راهکارهای جدید و جذب منابع جدید کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از مردم شود.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار