مدیرکل ارشاد گلستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: همزمان با سراسر کشور، هجدهمین آزمون حفظ و مفاهیم قرآن در گلستان برگزار می شود.

هجدهمین آزمون حفظ و مفاهیم قرآن در گلستان برگزار می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ عادله کشمیری صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: یکی از ارکان زیربنایی توسعه مفاهیم قرآنی، تعمیم و تعمیق و مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) است.

وی افزود: هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) ۱۱ بهمن ماه امسال در گلستان برگزار می شود.

کشمیری ادامه داد: اهداف این جشنواره، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم، راهبری آموزش های قرآنی و عترت در موسسات قرآنی، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی و به روزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی است.

وی گفت: آزمون در چهار گروه امتحانی و ۱۶ رشته برگزار شده که شامل گروه ترجمعه و مفاهیم قرآن کریمی در دو رشته(تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره)، گروه معارف اهل بیت(ع) شامل دو رشته (حفظ و ترجمه نهج البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش های امام سجاد (ع))، گروه حفظ قرآن کریم شامل ۱۰ رشته(حفظ ۳۰ جزء، جزء اول، سوره بقره، پنج جزء آخر، پنج جزء اول، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء، ۲۵ جزء و حفظ کل قرآن) و گروه آموزش های الکترونیکی شامل دو رشته (سبک زندگی سیره معصومین و روخوانی قرآن کریم) است.

کشمیری بیان کرد: این آزمون در ۱۱ حوزه امتحانی در سطح استان در شهرستان های گرگان، علی آبادکتول، بندرترکمن، آق قلا، کلاله، مراه تپه، رامیان، بندرگز، آزادشهر و مینودشت برگزار می شود.

وی گفت: دو هزار و ۵۰۶ نفر در این دوره از مسابقات شرکت کردند، که هزار و ۴۰۶ نفر در رشته حفظ(کتبی)، و ۳۳۰ نفر در حفظ(شفاهی)، ۲۷۷ نفر در رشته مفاهیم قرآن و ۴۹۳ نفر در رشته های الکترونیکی هستند.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار