جلسه ستاد برگزاری اعتکاف استان تهران روز گذشته با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

فضای اعتکاف را برای حضور همه اقشار جامعه فراهم کنیم

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام سهرابی در جلسه ستاد برگزاری اعتکاف استان تهران اولین وظیفه ستاد اعتکاف را استاندارد سازی دانست و گفت: اعتکاف، موسمی مردمی است که توسط مردم باید اجرا شود و جایگاه ستاد اعتکاف، ساماندهی بیشتر است. هدف از برگزاری این جلسه، شناسایی دغدغه‌های این مراسم است که وجهی از آن، پیگیری مسائل سخت‌افزاری بهداشت، ایمنی، امنیت و مسائلی از این قبیل است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: اعتکاف یک مسئله راهبردی است که در فرایندی منطقی باید به مجوزی واحد رسید و لازمه آن این است که ما استانداردهای لازم را فراهم کنیم؛ به لحاظ سرانه شاخص‌های امنیتی، بهداشتی و غیره باید به آن استانداردها رسید و یا در بحث بهداشت بازرسی‌هایی صورت گیرد تا به نقطه مطلوب دست یافت.

سهرابی با تأکید بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی در مراسم معنوی اعتکاف گفت: برای اقشار مختلف از جمله طلبه‌ها، نوجوانان و دانش‌آموزان باید فضای مخصوص به‌وجود آید. حتی برای افرادی که با خانواده حضور پیدا می‌کنند هم باید فضای خانوادگی فراهم شود. بنابراین همه این مسائل با سیاستگذاری و فراهم‌ کردن زیرساخت‌های موجود دست‌یافتنی است.

/ایسنا

ارسال نظر

آخرین اخبار