پس از کاهش مجدد نرخ بهره در امریکا نرخ طلا اوایل امروز شاهد جهش بود، اما به دلیل افت شاخص‌های بورس و خروج برخی از سرمایه‌ها از بازار طلا برای زیان جبران به بار آمده در بازارهای بورس، رشد نرخ طلا تا حدود زیادی مهار شد.

قیمت جهانی طلا (۹۸/۱۲/۲۶)

به گزارش گلستان ۲۴؛ نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۵۴۲ دلار و ۹۰ سنت رسید. نرخ فلز زرد در معاملات اولیه امروز تا ۲.۸ درصد افزایش یافته بود. نرخ طلا روز جمعه شاهد کاهش ۳ درصدی بود.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس گفت، کاهش غیرمنتظره نرخ بهره توسط فدرال رزرو امریکا عامل اصلی رشد نرخ طلا در معاملات امروز بوده است. «فضای عدم قطعیت در بازار موج می‌زند و هر سرمایه‌گذاری نظری متفاوت در مورد مسیر آینده بازار دارد. سرمایه‌گذاران همه چیز را به نرخ پایین می‌فروشند. آنها فقط پول نقد می‌خواهند.»

فدرال رزرو امریکا روز گذشته نرخ بهره را به نزدیکی صفر رساند و با هدف جلوگیری از افت بیشتر رشد اقتصادی سیاست خرید اوراق قرضه را از سر گرفت.

یان افزود، کاهش نرخ بهره و از سرگیری سیاست تسهیل کمی خبرهایی مثبت برای نرخ طلا محسوب می‌شوند اما «ما در یک مقطع زمانی غیرمعمول هستیم و عوامل تئوریک افزاینده نرخ ممکن است در زمان آشفتگی بسیار بالای بازار نقش مورد انتظار را ایفا نکنند.»

پس از آنکه فدرال رزرو برای دومین بار در طی امسال میلادی و به منظور کاستن از تاثیرات منفی شوک اقتصادی ویروس کرونا نرخ بهره را کاهش داد، ارزش دلار امریکا امروز نسبت به بالاترین رقم بیش از ۲ هفته گذشته کاهش داشت و بازارهای بورس شاهد افت شاخص‌ها بودند.

منبع: ایران جیب

 

ارسال نظر

آخرین اخبار