طبق اعلام کشتی آرای در چند روز اخیر تقاضا برای خرید سکه به منظور سرمایه‌گذاری در بازار افزایش یافته است.

بازار سکه جان گرفت

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهارکرد: باتوجه به نوسانات و شاخص بورس میل به سرمایه‌گذاری و تمایل به خرید سهام در بورس افزایش یافته است این موضوع برای عده‌ای که در بورس فعال هستند و به مسائل بورس آشنایی دارند، ممکن است جاذبه داشته باشد.

وی افزود: در عین حال در بازار طلا، به‌خصوص شمش طلا، طلای آب شده و سکه شاهد افزایش خرید فقط به منظور سرمایه‌گذاری هستیم؛ این درحالی است که بخش صنعت طلا و جواهر با رکود زیادی همراه است و هیچ نوع مصنوعاتی به فروش نمی‌رسد.

این فعال بازار طلا و جواهر در همین خصوص به نرخ انواع سکه و طلا در بازار اشاره و تصریح کرد: قیمت‌ها از دیروز رو به افزایش بوده و همین افزایش هم باعث رشد نوسانی نرخ طلا و سکه شده است.

کشتی آرای با تأکید براینکه باتوجه به نوساناتی که در نرخ طلا و انواع سکه رخ داده کمی پیش‌بینی درباره آینده قیمت‌ها دراین بازار مشکل شده است، گفت: نرخ سکه طرح قدیم با توجه به تقاضایی که برای این نوع سکه وجود دارد از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت سکه طرح جدید نیز امروز ۶ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان شده است.

هر مثقال طلای آبشده ۱۷ عیار که دیروز ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان بود به ۲ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۶۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار