ساخت ۲ باب مدرسه با کمک‌های بین‌المللی در گلستان، تب‌سنجی سه هزار شهروند گلستانی در شب‌های قدر، استقبال از اولین جشنواره مجازی قران کریم و کشف ۸۳۲ شی تاریخی و فرهنگی، از جمله خبرهای کوتاه روز یکشنبه گلستان است .

خبرهای کوتاه روز یکشنبه گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از امداد رسانی و تب سنجی حدود ۳ هزار نفر از مردم استان در شب های قدر خبر داد و گفت: برای پوشش امدادی شب های قدر و تب سنجی شهروندان، ۱۵ تیم در قالب  ۱۲۵نیروی هلال احمر به کار گرفته شدند.

**
 رییس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان از برگزاری اولین جشنواره مجازی قران کریم در استان خبر داد و گفت: این جشنواره شامل ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی است که در پایان ماه رمضان به نفرات برتر هر رشته اعطا خواهد شد.

**

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: ۱۰ هزار و ۲۵۰ وانت و کامیون در استان محصولات بهاره کشاورزان را به مراکز خرید منتقل می کنند.

**

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت : عملیات اجرایی جابجایی ۱۰۰ واحد مسکونی از محلات سعدآباد و احمدآباد روستای رانشی آق‌امام شهرستان مراوه تپه به مکان امن توسط بنیاد مسکن استان آغاز شد.

سید محمد حسینی افزود: بنیاد مسکن گلستان آمادگی دارد با همکاری مردم واحدهای مسکونی جدید را تا پایان شهریور ماه امسال احداث و تحویل آسیب دیدگان دهد.

**

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه برپایی نماز جماعت در شهرهای دارای وضعیت سفید با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود گفت: شهرهایی که هنوز در وضعیت سفید قرار نگرفتند از امشب و با پایان مراسم لیالی قدر مجاز به برگزاری هیچ مراسمی حتی نماز جماعت در مساجد نیستند.

**

مدیرکل امور اتباع و و امور مهاجرین خارجی استانداری گلستان از ساخت ۲ باب مدرسه از محل کمک های بین‌المللی خبرداد و گفت: تاکنون ۴۲۱ میلیارد ریال برای احداث این ۲ مدرسه در گرگان و گنبد اعتبار جذب شده و تلاش می‌کنیم این مدارس تا از آغاز سال تحصیلی بعد آماده بهره برداری شود.

**

کارشناس مسوول مرمت بناهای تاریخی میراث فرهنگی گلستان گفت: سال گذشته ۸۳۲ شی تاریخی و فرهنگی شامل انواع سکه، ظروف سفالی و مفرغی و ۲۰ دستگاه فلزیاب در گلستان کشف شد.

جاوید ایمانیان اظهار داشت: گلستان ۸۸۱ اثر ثبت شده دارد که شامل میراث تاریخی، محوطه ها، تپه ها، بافت ها و میراث طبیعی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار