رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور، گفت: برخی دلالان با حضور در روستا‌ها و مناطق دور افتاده در حال جمع آوری برگه‌های سهام روستاییان هستند.

مواظب دلالان سهام عدالت باشید

به گزارش گلستان ۲۴؛ توکلی در این خصوص، اظهارکرد: اخیرا مشاهده شده است تعدادی از دلالان با حضور در روستا‌ها به دلیل ناآگاهی مردم از روند مدیریت سهام عدالت، اقدام به جمع آوری برگه‌های سهام آنها می‌کنند.

او با بیان اینکه خرید و فروش سهام غیرقانونی است، افزود: این دلالان این برگه‌ها را به صورت وکالتی خرید و فروش می‌کنند که غیرقانونی است.

توکلی گفت: تا زمانی که ارزش دارایی و تعداد سهم هر فرد در شرکت‌ها مشخص نشود هیچگونه نقل و انتقال سهام عدالت انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور، گفت: رئیس‌جمهوری به بانک‌های کشور ابلاغ کرد سازوکار‌هایی را فراهم کنند تا مردم با مراجعه به بانک‌ها و مراجع قانونی، مدیریت سهام عدالت را به شکل قانونی و درست انجام دهند.

او به سهامداران توصیه کرد برای انتخاب روش مدیریت سهام خود از شرکت‌های معتبر کارگزاری یا افراد مطلع مشورت بگیرند.

توکلی همچنین در خصوص وضعیت سهام عدالت افرادی که فوت کردند، گفت: ورثه این افراد پس از مراجعه به مراجع قضایی و گرفتن گواهی انحصار وراثت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و درخواست می‌دهند تا سهام فرد متوفی به ورثه قانونی برسد.

رئیس اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور با بیان اینکه برخی‌ها اطلاعات نادرست در اختیار مردم قرار می‌دهند، گفت: به طور مثال به سهامداران اعلام کرده‌اند اگر روش غیر مستقیم را انتخاب کنند سهام دست دولت می‌ماند که این موضوع درست نیست، چون سهام به هر حال حتی اگر وارد سامانه هم نشوند آزاد می‌شود.

او افزود: در روش غیر مستقیم مدیریت سهام بهتر و ارزش دارایی بیشترمی شود و افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند شرکت با ارزشی مانند سرمایه‌گذاری را از دست دادند.

 

 

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار