محققان معتقدند مردان ایتالیایی مبتلا به سرطان پروستات تحت درمان با شیوه محرومیت از آندروژن کمتر به بیماری کرونا مبتلا شده و در صورت ابتلا به این بیماری، شدتش بسیار کمتر است، چون داروهای متوقف کننده تستوسترون ممکن است به پیشگیری از عفونت در مردان کمک کند.

این مردان به کرونا مبتلا نمی شوند

به گزارش گلستان ۲۴؛ دکتر آندره آلیمونتی سرپرست تیم تحقیق دانشگاه لوگانو سوئیس در این باره می‌گوید: «توجه به این نوع درمان روی مردان مبتلا به مورد شدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ارزشمند است.این شیوه درمانی می‌تواند منجر به روند بهبودی بهتر و کاهش شدت علائم بیماری شود. »
از آنجائیکه مردان بیش از زنان مبتلا به این بیماری کووید ۱۹ می‌شوند و شرایط شدیدتری را تجربه می‌کنند، محققان به بررسی این روش درمانی پرداختند و دریافتند آنزیم TMPRSS۲ که کووید ۱۹ برای عفونی کردن سلول‌ها به آن نیاز دارد، از طریق درمان محرومیت از آندروژن متوقف می‌شود.

  برای این مطالعه، داده‌های مربوط به بیش از ۴۵۰۰ مرد در منطقه ونتو ایتالیا جمع آوری شد. پژوهشگران دریافتند مردان مبتلا به سرطان دو برابر بیشتر با ریسک ابتلا به کووید ۱۹ مواجه بودند اما فقط چهار مرد تحت درمان به روش ADT، به این بیماری مبتلا شدند و هیچیک هم فوت نکردند. به گفته محققان، این مطالعه بسیار مقدماتی بوده و نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه است.


منبع: مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار