عواملی که به شنوایی تان آسیب می زنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، گوش انسان شامل سه بخش گوش داخلی، گوش میانی و گوش خارجی است، اگر به هر یک از ساختار های گوش داخلی آسیب وارد شود، می تواند منجر به ناشنوایی فرد شود.

از دست دادن شنوایی می تواند بسیار ناامید کننده باشد؛ زیرا در این صورت تعاملات اجتماعی برای فرد ناشنوا بسیار دشوار می شود. همچنین کاهش شنوایی به طور غیر منتظره می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب شود.

عواملی که باعث ناشنوایی می شوند

ناشنوایی صنعتی

حوادث کار

آسیب سر

حوادث ترافیکی جدی

براساس آمار موجود بسیاری از کم شنوایی ها در نتیجه قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سر و صدای بلند اتفاق افتاده است.

عوارض استفاده از گوش پاک کن ها

به گفته متخصصان شنوایی برای تمیز کردن گوش ها استفاده از گوش پاک کن پیشنهاد نمی شود؛ زیرا این عمل موجب تخریب پرده صماخ گوش خواهد شد.

آسیب دیگری که استفاده از گوش پاک کن به همراه دارد ایجاد سوزش در مجرای گوش و فشار دادن بیشتر موم گوش به سمت داخل است.

تولید موم داخل گوش روشی است که بدن برای پاکیزه نگه داشتن و محافظت از گوش انجام می دهد، اگر موم داخل گوش بیش از حد معمول تولید شد، بهتر است برای تمیز کردن آن به پزشک مراجعه کنید.

هشدار؛ هنگام دویدن به موسیقی گوش ندهید

گوش دادن به موسیقی در حال ورزش، می تواند برای شنوایی شما خطرناک باشد، گوش دادن به صدای بلند موسیقی هنگام ورزش باعث از دست دادن دائمی شنوایی خواهد شد. برای جلوگیری این اتفاق هنگام گوش دادن به موسیقی در زمان ورزش اگر صدا های اطراف خود را نمی شنوید احتمالاً در حال آسیب رساندن به حس شنوایی خود هستید.

همچنین خطر استفاده از هندزفری تلفن همراه برای گوش ها بسیار بیشتر از هدفون ها است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار