مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از روش‌های غیرحضوری استعلام استحقاق درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خبر داد.

خبر خوب تامین اجتماعی برای بیمه شدگان
به گزارش گلستان ۲۴؛ "عباس نورمحمدی" افزود: با توجه به عدم نیاز به مراجعه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌های درمانی خود از اول خردادماه سال جاری، بیمه‌شدگان می توانند با استفاده از روش‌های خیرحضوری نسبت به استعلام استحقاق درمان خود اقدام کنند.
 
وی تصریح کرد: همه پزشکان، مراکز درمانی و داروخانه‌ها نیز می‌توانند استحقاق درمان بیمه‌شدگان را با یکی از همین روش ها استعلام کنند.
 
 
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان مراکز درمانی می‌توانند با ورود به نشانی اینترنتی و یا استفاده از کدهای دستوری از استحقاق درمان خود و یا بیمه‌شدگان مراجعه کننده مطلع شوند:
 
 
 
۱. استفاه از اپلیکیشن موبایل و ورود به سایت http//tamin.ir  اسکن بارکد دفترچه ـ مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه
 
 
 
۲. ورود به نشانی اینترنتی http//medical.tamin.ir  ورود کد ملی- مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه
 
 
 
۳. ۱۴۲۰#۴: استعلام اعتبار درمانی - ورود کد ملی - مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه
 
 
 
۴. ۱#۱۴۲۰*۴ : ورود کد ملی - مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه
 
 
 
۵. ورود به سایت http://p>
 
 
 
 
 
۶. استفاده از کد #۱۶۶۶* : انتخاب گزینه ۱ (استحقاق سنجی) -  ورود کدملی - مشاهده وضعیت اعتبار دفترچه
 
 
 
نور محمدی ادامه داد: در مورد دفترچه‌های درمانی که در حال‌حاضر دارای اعتبار است، نیازی به استعلام مجدد اعتبار توسط مرکز خدمت‌دهنده نیست.
 
 
 
وی از بیمه‌شدگان، بازنشستگان و تمامی افرادی که دارای دفترچه درمانی تامین‌اجتماعی هستند خواست تا از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید اعتبار دفترچه‌ها خودداری کنند؛ زیرا اعتبار دفترچه درمانی آن‌ها از طریق استعلام برخط و فوری و هنگام مراجعه به مراکز درمانی و مطب پزشکان از روش های اعلام شده قابل دریافت است و می‌توانند تا آخرین برگ دفترچه درمانی خود را بدون نیاز به تمدید اعتبار حضوری، استفاده کنند.
 
 
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: خود بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی نیز می‌توانند اعتبار دفترچه‌های خود را از طریق روش‌های ۶ گانه ذکر شده استعلام کنند. منبع/ایسنا

 

ارسال نظر

آخرین اخبار