معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل دادیم و ۷۷۰ درصد آن پیشرفت در دولت تدبیر و امید بوده است.

۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تجارت نیوز، جعفر کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در دهه۶۰ تعاونی‌های مصرف در ذهن مردم ثبت شدند زیرا کمک‌های بسیار خوبی به حاکمیت برای تولید کالای اساسی ارائه می‌دادند.

او ادامه داد: سیر تحول تعاون طوری پیش رفت که فروشگاه‌های زنجیره‌ای روی کار آمدند ما در حال حاضر ۹۴ هزار تعاونی در حوزه تولید، توزیع و خدمات داریم و ۵۴ درصد آنها در حوزه تولیدی و ۱۰۷ مردم کشور هم در حوزه تعاون در حال فعالیت هستند.

کبیری بیان کرد: در گذشته وزارت مسکن، مسئول سیاست‌های بخشمسکنبود و امکان بیشتری برای تعاونی‌های مسکن داشت که زمین‌های ارزان‌قیمت در اختیارشان قرار دهد اما با افزایش جمعیت و منابع محدود ارزی، روزبه‌روز فعالیت‌ها محدود شد، در حال حاضر ۹ هزار تعاونی فعال مسکن داریم.

او اضافه کرد: ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل دادیم و ۷۷ درصد آن پیشرفت در دولت تدبیر و امید بوده، همچنین امروز ۳۸۳ پروزه در حوزه‌های مختلف تولیدی با اشتغالزایی بیش از ۲۶ هزار نفر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح می‌کنیم و انشااله بتوانیم در سال جهش تولید بیش از پیش موفق باشیم زیرا این تعاونی‌ها هستند که تاب‌آوری اقتصاد کشور ما را افزایش می‌دهند.

کبیری گفت: برای تعاونی‌های جوانان، زنان و دانش‌بنیان‌ها یک خط اعتباری ویژه در اختیار دادیم تا بتوانند تا سقف ۱ میلیارد تومان بدون وثیقه برای کار خود دریافت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار