تفاهم‌نامه همکاری بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و شورای عالی استان ها، به امضا رسید و قرارگاه خاتم به اشتغال‌زایی و توسعه زیرساخت های مناطق محروم ورود کرد.

ورود قرارگاه خاتم به اشتغال‌زایی و توسعه زیرساخت های مناطق محروم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، تفاهم‌نامه همکاری بین سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها، به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز ظرفیت و توان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار منعقد شد.

از اهداف و موضوعات تفاهم‌نامه می‌توان به مواردی نظیر «همکاری و هم افزایی در زمینه توسعه زیرساخت‌های مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق کمتربرخوردار و محروم در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، کشاورزی و اجرای پروژه‌های حمایتی و عام‌المنفعه» و «همکاری و تعامل در زمینه طراحی و اجرای مدل‌های نوین تامین منابع مورد نیاز برای پیشبرد طرح‌های مختلف و اولویت‌دار توسعه شهری و روستایی با توجه به مقتضیات محلی» اشاره کرد.

همچنین همکاری علمی و عملی در زمینه الگوآفرینی با استفاده از قابلیت‌ها، مزیت‌ها و ظرفیت‌های قانونی و سازمانی طرفین برای فعالیت موثر در عرصه اقتصاد مقاومتی با رویکرد توسعه شهری و روستایی از دیگر اهداف و موضوعات این تفاهم‌نامه است.

* تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های واگذارشده به قرارگاه ازطریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

در این تفاهم‌نامه شورای عالی استانها متعهد می‌شود تامین منابع مالی مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های واگذارشده به قرارگاه از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با استفاده از مدل‌های منطبق با توان و مقتضیات حوزه مدیریت شهری در سطح کشور را انجام دهد.

معرفی، پیشنهاد و واگذاری پروژه‌های زیرساختی، عمرانی و سایر زمینه های مرتبط با ماموریت حوزه مدیریت شهری و روستایی به قرارگاه ازطریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور، معرفی و واگذاری اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حمایتی، رفاهی، اشتغال‌زایی به قرارگاه از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور و ایجاد بسترهای مناسب قانونی و اجرایی برای گسترش فعالیت قرارگاه در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه شهری و روستایی در زمینه‌های مختلف مرتبط با حوزه مدیریت شهری و روستایی، از دیگر تعهدات شورای عالی استانها در این تفاهم نامه است.

* تعهد قرارگاه خاتم بابت اجرای پروژه های اشتغال‌زایی و کارآفرینی با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار

اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای شهری و روستایی، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی، اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حمایتی، رفاهی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی در مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار و همکاری در اجرای سایر طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرها و روستاها، از تعهدات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این تفاهم‌نامه است.

بنابراین گزارش مدت اعتبار تفاهم نامه از تاریخ امضاء و مبادله به مدت پنج سال شمسی معتبر است و با توافق طرفین مدت مذکور قابل تمدید خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار