نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه مردمداری در هر منصب و مقامی حرف اول را می‌زند اعلام کرد که نباید مسئولان به دنبال شهرت باشند بلکه برنامه‌ریزی مدون برای انجام یک اقدام شاخص در عرصه خدمت‌رسانی به مردم را مدنظر داشته باشند.

مردمداری در هر منصب و مقامی حرف اول را می‌زند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، امروز ١۴ آبان ماه در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهر دلبران با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: وقتی رسول خدا از شش خصلت شک و تردید، شرک، تعصب بیجا، غضب، ستم کردن و حسادت به خدا پناه می‌برد، دیگر تکلیف ما به عنوان پیروان پیامبر اکرم(ص) در این زمینه مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خدمت در نظام مقدس انقلاب اسلامی هیچ شأنی جز خدمتگزاری ندارند، افزود: انتصاب برای آقایی کردن و فخر فروشی و خود بزرگ بینی از دیگران در نظام مقدس انقلاب اسلامی معنایی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در هر منصب و مقامی، مردمداری حرف اول را می‌زند،‌ عنوان کرد: دوست داشتن مردم باید در رأس امور یک فرد مسلمان اعم از شیعه و سنی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه خدمت پله ترقی برای مسئولان نیست بلکه فرصتی برای ارائه بهترین خدمت به مردم است ادامه داد: مسئولان نباید هیچگاه به دنبال شهرت باشد تا خداوند متعال آن‌ها را بالا ببرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه تواضع، فروتنی و افتادگی یکی از ویژگی‌های برجسته در عرصه خدمتگزاری است، خاطرنشان کرد: امروزه می‌بینیم تعدادی از مسئولان بعضی از کارها، خودروها، امکان را در شأن خود نمی‌دانند و از زیر بار خدمت‌رسانی به مردم شانه خالی می‌کنند که کار ناصوابی است.

وی گفت: اگرانقلاب نبود ما الان یک امام جمعه در یک مسجد بودیم اما حالا که خداوند این جایگاه را به ما داده نباید انسان با استفاده از آن برتریی ‌جویی کند و خود را از دیگران بالاتر ببیند نه ما این کار را می‌کنیم و نه شما بخواهید ما این کار را کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: خدمت‌رسانی و غمگساری از مردم یکی دیگر از وظایف مسئولان بوده که از دستورات مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سه وظیفه هدایت فکری و اعتقادی، هدایت سیاسی، خدمت‌رسانی و غمگساری از مردم را برای روحانیون مشخص کرده است، افزود: این وظایف باید به عنوان یک الگوی عملی همواره مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه امیدورایم روحانیون با مطالعه و خطبه‌های پربار به بیان مسائل بی‌بدیل دین اسلام بپردازند، تصریح کرد: روحانیون همواره در سخنرانی‌های خود حضرت ولی عصر را ناظر اعمال خود بدانیم و مطالب خوب، ناب و درجه یک را برای مخاطبان ارائه دهند.

وی رعایت تقوا، اخلاق و ساده‌زیستی را یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص در عرصه خدمت‌رسانی دانست و عنوان کرد: اخلاص و رفتار مخلصانه موجب تأثیرگذاری سخنان فرد در جامعه خواهد شد و نباید اسیر تشریفات شویم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی مدون برای انجام یک اقدام شاخص در عرصه خدمت‌رسانی به مردم، یادآور شد: سعی کنیم نگاه مسئله محور به موضوعات داشته باشیم و از پراکنده کاری و پراکنده‌گویی بپرهیزیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم حجت‌الاسلام داوود محمدیاری، به عنوان امام جمعه شهر دلبران معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام عبادی، امام جمعه سابق دلبران قدردانی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار