مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در گرگان ۱۶ موسسه قرآنی وجود دارد و برای رسیدن به وضعیت مطلوب ۵۲ موسسه باید داشته باشیم.

گرگان نیازمند تاسیس ۵۲ موسسه قرآنی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد، شامگاه دوشنبه در دیدار با نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فرهنگ یک نیاز عمومی و ضرورت جامعه است و باید حفظ شود، اظهار کرد: در فرهنگ هیچکس بیگانه نیست همه موثر، متولی و نقش آفرین هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه همه در جبهه فرهنگی یک افسر و به منزله یک شخصیت مدافع در برابر دشمنان هستند، افزود: مردم باید دسترسی به یک پایگاه دینی داشته باشند و این دسترسی هم آسان و هم کوتاه باشد.

وی تصریح کرد: همه روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار باید روحانی مستقر و خانه عالم داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: به ازای هر پنج هزار نفر از مردم استان یک پایگاه قرآنی و هر ۱۰ هزار نفر یک موسسه قرآنی باید داشته باشیم تا دسترسی مردم به پایگاه ها آسان و کوتاه شود.

وی ادامه داد: در استان به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک کانون فرهنگی و به ازای هر هزار نفر به یک مسجد چه در بخش اهل سنت و چه در بخش اهل تشیع نیاز است.

ولی نژاد گفت: هر هیئت مذهبی باید روحانی، مداح، قاری قرآن و صاحب نظر فکری و فرهنگی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان درباره کمبودهای فرهنگی شهرستان گرگان هم بیان کرد: در شهرستان گرگان ۳۵ عالم وجود دارد و برای رسیدن به وضعیت مطلوب به ۵۹ خانه عالم نیاز است.

وی توضیح داد: ۴۵۱ هیئت مذهبی در شهرستان وجود دارد و برای رسیدن به وضعیت مطلوب به ۹۰۰ هیئت نیاز است.

‌ولی نژاد گفت: ۳۰۰ مسجد در مرکز استان وجود دارد و امیدواریم که با کمک خیرین و مردم این نیاز برطرف شود.

وی ادامه داد: در گرگان ۱۶ موسسه قرآنی وجود دارد و برای رسیدن به وضعیت مطلوب ۵۲ موسسه باید داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اعلام کرد: در شهرستان گرگان به ۱۰۳ خانه قرآنی نیاز است که در حال حاضر ۷۵ خانه قرآنی وجود دارد.

وی بیان داشت: ۴۰ روحانی مستقر در روستای بالای ۲۰۰ خانوار شهرستان گرگان مشغول فعالیت‌های فرهنگی و دینی هستند که برای رسیدن به وضعیت مطلوب نیاز به ۵۹ روحانی مستقر است.

ولی نژاد گفت: در شهرستان آق قلا در بخش تشیع ۳۸ مسجد، ۱۷ خانه عالم و ۵۳ فاطمیه، حسینیه و زینبیه وجود دارد.

وی با بیان این مطلب که مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات در تمام شهرستان‌های استان راه‌اندازی خواهد شد، افزود: دانش آموزان این مدارس انقلابی، دینی، مذهبی، قرآنی با ادب، با اخلاق و درس خوان و دارای رتبه های خوب در کنکور هستند.

وی در خصوص تامین بنای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان گفت: این اداره فرهنگی است و نیاز به مجتمع دارد.

وی با بیان این مطلب که هیئات مذهبی باید فعال اجتماعی هم باشند، گفت: هیئات مذهبی در طرح مواسات، کرونا، سیل، زلزله و مسائل دیگر اجتماعی حضور فعال و خوبی داشتند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار