دومین نشست اعضای کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال ٢٠٢٠ به صورت مجازی برگزار شد.

موافقت کمیته فنی AFC با تغییر زمان بندی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش گلستان ۲۴؛ مرتضی محصص در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: مباحث جلسه روز گذشته در شش بخش مختلف مطرح شده و مورد تبادل نظر قرار گرفت. اولین موضوع طرح تغییر زمان برگزاری لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا بود که از طرف آقای کوزو تاشیما رییس کمیته فنی AFC پیشنهاد شد. من شخصا موافق این طرح بودم و تاکید کردم به نفع کشورهای مرکز و غرب است.

وی افزود: خوشبختانه سایر اعضای کمیته فنی کنفدراسیون به جز نماینده کره جنوبی همگی موافق این طرح بودند. با این وجود مقرر شد کمیته های بازاریابی و مسابقات AFC در این مورد تصمیم گیری کنند که در صورت موافقت تقویم لیگ قهرمانان آسیا مشابه تقویم مسابقات لیگ در اروپا و غرب آسیا خواهد بود.

محصص با اشاره به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست اظهار داشت: موضوع جایگزینی تجربه و کیفیت مربیان به جای مدرک مربیگری بود به این شکل که پیش از این برخی مربیان بدون مدرک لازم به دلیل داشتن سوابق و شرایط ویژه ازجمله سابقه ملی با استعلام از AFC در برخی موارد موفق به دریافت مجوز می شدند و بدون مدرک مورد نظر امکان نشستن روی نیمکت را داشتند اما بر اساس تصمیمات اتخاذ شده دیگر چنین امکانی وجود ندارد و فقط مدرک مربیگری حرفه ای معیار مورد نظر AFC است.

وی یادآور شد: بحث دیگر تایید پنل های تخصصی آموزش مربیان، گرتس روتز و جوانان بود که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تاکید شد افراد متخصص در همین رده ها با داشتن تجربه کافی می توانند در همان بخش مورد نظر فعالیت کنند.

رییس کمیته فنی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: اصلاح مقررات و دستورالعمل های فوتبال نونهالان و جوانان آسیا از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود همچنین تایید بهبود استانداردهای کیفیت مربیان آسیا و آخرین موضوع اهمیت برنامه ریزی و تامین بودجه در حوزه جوانان و گرتس روتز  چرا که فعالیت تاثیرگذار و مستمر در این بخش موجب ارتقا و پیشرفت فوتبال آسیا می شود.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار