عبدالرضا شیخان در مورد خبر افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: قیمت سیمان افزایش پیدا نکرده و پورتال بورس اطلاعات اشتباه درج کرده است.

افزایش قیمت سیمان واقعیت دارد؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از معدن24، طبیعتا خبری که در مورد افزایش قیمت سیمان منتشر شده، اشتباه است. چند وقت پیش فقط پاکت سیمان به دلیل افزایش قیمت مواد پتروشیمی گران و همان مقدار به قیمت سیمان اضافه شد که مورد تایید هم قرار گرفت. آخرین افزایش قیمت سیمان مصوب تیرماه بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به افزایش تقاضای داخلی و تولید سیمان گفت: در هفت ماهه اول امسال نسبت به هفت ماهه سال گذشته ۱۸.۶ درصد افزایش تحویل سیمان در داخل کشور داشته‌ایم؛ اما با افزایش قیمت حمل که در آبان هم دوباره گران‌تر شد، جابجایی سیمان کاهش یافت و نمی‌تواند از شهرهای پرتولید به شهرهای پرمصرف جابجا شود، این باعث کمبود سیمان در بعضی مناطق و افزایش قیمت در بازار آزاد شده است.

وی افزود: تولید سیمان ۱۳.۳ درصد در هفت‌ ماهه نسبت به هفت ماهه سال گذشته افزایش داشته است. در مورد صادرات هم کاهش ۱۷ درصدی را در هفت ماه تجربه کرده‌ایم که علت آن مربوط به افزایش نیاز داخلی و مشکلات ارزی است.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار