نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس:

نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس گفت: ۳۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان چروژه برای بیمارستان گمیشان اعتبار در نظر گرفته شده ولی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی عنوان می کنند که ۲۸ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

 اعتبار پروژه بیمارستان گمیشان چه شد

به گزارش خبرنگار گلستان 24، عبدالجلال ایری عصر امروز  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار کرد: سطح انتظار استان گلستان در خصوص خلیج گرگان  در فرصت کم مقدور نیست و مطالبه عموم مردم است  که اگر اتفاق نیفتد فاجعه به وجود می آورد  و شهر بندرگز، بندرترکمن تا گرگان تحت تاثیر خلیج گرگان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: وزیر راه 500 میلیارد تومان برای لایروبی سه کانال آشوراده، چاپاقلی و خزئینی درخواست کردند و اگر این اتفاق نیفتد با فاجعه زیست محیطی رو به رو می شویم.

ایری بیان کرد: بیمارستان گمیشان به نام رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور کلنگ زنی شده که هنوز باقی مانده است.

وی افزود: 39  میلیارد و 600 میلیون تومان برای بیمارستان گمیشان تخصیص اعتبار داده شده است و 14 میلیارد تومان رئیس دانشگاه ارائه می کند هزینه صرف شده است و 14 میلیارد نیز تخصیص اعتبار شده و  این درحالی است که 12 میلیارد تومان در این بین معلوم نیست چه شده است.

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس بابیان اینکه در این زمینه ضعف مدیریتی است، بیان کرد: در سال 98 استان گلستان دچار سیل شد و دولت تعهد کرد که به کشاورزان تسهیلات بلاعوض عرضه کند که یک میلیون تومان پرداخت شد و انتظار داریم 50 درصد باقی مانده اتفاق بیفتد.

ایری متذکر شد: اجرای  فاز دوم مجتمع پرورش میگو در حال تبدیل شدن به معضل اجتماعی است، در چهار هزار هکتار مجتمع پرورش میگو به افراد غیر بومی داده شده و در فاز دوم تاکید ما این است که به افراد بومی واگذاری صورت بگیرد و این در حالی است که بیان می کنند هزینه های زیرساختی را خود این افراد باید تامین کنند.

وی افزود: جاده بندرترکمن به آق قلا معروف به جاده مرگ است و بنا بود تا پایان شهریور آسفالت شود و 17.5 کیلومتر ازسوی بندرترکمن و 17.5 کلیومتر از سوی آق قلا اجرا شده و نیاز به 150 میلیارد تومان اعتبار دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار