با هدف تعادل بازار

جهاد کشاورزی گلستان برای کاهش قیمت جوجه یک روزه اجرای سه طرح را در دستور کار قرار داده است.

طرح های جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت جوجه یک روزه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، رحمت اله سمیعی، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گلستان با اعلام این خبر گفت: در طرح اول که وزارت جهاد کشاورزی به استان ها ابلاغ کرده با افزایش فواصل جوجه ریزی مرغداری‌های گوشتی  از ۷۵ روز به ۹۰ روز تقاضای جوجه یک روزه ممکن است اندکی کاهش یابد اگر چه به گفته کارشناسان موجب کاهش در آمد مرغداری ها و افزایش قیمت تمام شده خواهد شد.

وی افزود: در طرح دوم که وزارت خانه ابلاغ کرده  تنها از ۸۰ درصد ظرفیت جوجه ریزی مرغداری‌های گوشتی استان استفاده می شود تا بازار جوجه یک روزه به تعادل برسد که به گفته کارشناسان موجب کاهش بهره وری واحد های مرغداری گوشتی می شود.

وی گفت: در طرح سوم که پیشنهاد معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان با همکاری  زنجیره های تولید و اتحادیه مرغداران است قرار شد  هفت زنجیره تولید مرغ استان و اتحادیه مرغداران ، جوجه یکروزه را به قیمت توافقی به مرغداری‌های گوشتی استان عرضه کنند.

سمیعی افزود :قیمت واقعی عرضه هر قطعه جوجه یک روزه که بین زنجیره‌ های تولید مرغ تولید و مرغدارای های دارای قرار داد عرضه می شود بین ۸ هزار تومان تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است اما به علت تقاضای جوجه ریزی صاحبان مرغداری‌های بدون قرار داد از واسطه‌ها تا ۱۱ هزار تومان هم معامله می‌شود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار