مدیرکل راه و شهرسازی گلستان خبرداد؛

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از در نظر گرفتن یک محدوده در استان برای ایجاد شهر جدید خبرداد و گفت: در مرحله اخذ استعلام از دستگاه های مرتبط هستیم.

ضرورت ایجاد شهر جدید در گلستان/ در مرحله اخذ استعلام هستیم

به گزارش گلستان 24، حسین محبوبی اظهارکرد: در گلستان برخلاف بسیاری از استان ها، شهر جدید نداریم و در سفر مدیرعامل شهرهای جدید به گلستان، چند نقطه برای ایجاد شهر جدید بازدید شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود: یکی از نقاط جمعیتی که نیاز به احداث شهر جدید دارد، منطقه آزاد اینچه برون است که با راه اندازی این منطقه افرادی در آن مشغول به فعالیت می شوند و قرار نیست این افراد در گرگان، آق قلا یا گنبدکاووس ساکن شوند.

وی بیان کرد: بنابراین زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی برای ایجاد شهر جدید در جوار تالاب آلماگل شناسایی شده که خارج از محدوده‌های تالابی است.

محبوبی عنوان کرد: برای ایجاد شهر جدید در این نقطه استعلام های لازم از دستگاه‌های مختلف مانند آب منطقه‌ای، محیط زیست، منابع طبیعی و غیره اخذ شده و در حال جمع‌بندی هستیم و نتیجه آن به شورای برنامه ریزی استان اعلام و سپس به وزارتخانه ارسال می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: در صورت موافقت اولیه با ایجاد شهر جدید در این نقطه، وزارتخانه مشاور گرفته و مطالعات زیست محیطی، پدافند غیرعامل، بحران و غیره را انجام خواهد داد.

طبق گفته وی این طرح هم اکنون در فاز شناخت بوده و تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است.

محبوبی بیان کرد: در حال حاضر همین یک نقطه در استان مد نظر بوده و در گلستان زمین دولتی با مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار وجود ندارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار