مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان :

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: ۴۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب بخش آموزش فنی و حرفه‌ای در سفر دولت سیزدهم به استان مصوب شده بود که همه آن اختصاص پیدا کرد.

۴۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر ریاست جمهوری/ پیش بینی 40 هزار شغل در منطقه آزاد تجاری

به گزارش خبرنگار گلستان 24، حمزه کرایلو صبح امروز در قرار گاه شهید همدانی اظهار کرد: هفته دولت سال قبل ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۹۵ نفر ساعت آموزش مهارتی داده شد که این آموزش‌ها از هفته دولت پارسال تاکنون به ۳ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۶۸۰ نفر ساعت رسیده است.

وی افزود: شرایط کنونی ما به گونه‌ای است که ناگزیر از رفتن به سمت آموزش‌های مهارتی هستیم و این آموزش‌ها کم کم در سبد خانوار جای خود را پیدا می‌کند.

کرایلو بیان کرد: در ۱۸ مرکز دولتی با ۱۱۸ کارگاه، ۵۴۰ رشته مهارتی آموزش داده می‌شود. در هفته ملی مهارت برای اولین بار ۸۰ برنامه در قالب ۳۵۰ مراسم برگزار شد و ۱۱۰ سفیر در ۱۱۰ روستای استان گلستان حضور پیدا کردند.

وی گفت: ۱۲۰ مربی در سطح استان داریم که با توجه به تعداد مراکز آموزشی و حدود ۱۰۰۰ روستا با کمبود مربی مواجه هستیم. با سامانه سام فرصتی ایجاد شد تا ۱۰۰۰ نفر ثبت نام کنند تا در حوزه آموزش‌های مهارتی به کارگیری شوند.

کرایلو افزود:  یکی از طرح‌ها در حوزه آی تی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با نام " نخلستان" در زمینه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و سایر برنامه‌های حوزه مهارتی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: طرح " کهاد" نیز برای دانشجویان در حال تحصیل پیش بینی شده است تا متناسب با مدرک تحصیلی و نیاز بازار ۵۴۰ ساعت آموزش مهارتی ببینند.

به گفته کرایلو، پیش بینی می‌شود در منطقه آزادتجاری ۴۰ هزار شغل ایجاد شود و یکی از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای این منطقه آزاد است.

وی گفت: تا هفته دولت سال قبل ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۹۵ نفر ساعت آموزش مهارتی داده شد که این آموزش‌ها از هفته دولت پارسال تاکنون به ۳ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۶۸۰ نفر ساعت رسیده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار