معاون فرماندار گنبدکاووس:

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار گنبدکاووس گفت: کم توجهی به ساخت و ساز غیرمجاز، مصداق ترک فعل است و مدیران متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

کم توجهی به ساخت و ساز غیرمجاز، مصداق ترک فعل است

به گزارش خبرنگار گلستان 24، عبدالحمید قربانزاده گوگلانی اظهار کرد: ساخت و ساز غیرمجاز مصداق بی عدالتی است و باید با متخلفان آن برابر با قانون برخورد کرد و بنای احداثی نیز قلع و قمع شود.

وی ضعف نظارت‌، برخی خلاهای قانونی و بازدارنده نبودن جرائم، عدم آگاهی مردم از قوانین و تفکیک غیرقانونی اراضی توسط افراد سودجو و بنگاه‌های معاملات املاک فاقد پروانه کسب را از عوامل اصلی در ساخت و سازها غیرمجاز دانست و اضافه کرد: بهترین نوع نظارت، پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز است که باید اولویت نخست متولیان نظارت باشد.

وی گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل و حومه شهر گنبدکاووس اگرچه امسال کاهشی شده اما کافی نیست و به سبب وسعت بالای این شهر باید پلیس ساختمان با افزایش نیرو و نظارت‌ها مانع این نوع ساخت و سازها شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار گنبدکاووس باتاکید برضرورت اهتمام به نظارت بر ساخت و ساز در مناطق شهری و روستایی این شهرستان گفت: به سبب برخی کم توجهی‌ها از سوی متولیان، ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق روستایی این شهرستان روند صعودی دارد که باید با احیای کمیته "دهگردشی" جلوی آن گرفته شود.

وی گفت: شهرداری‌ها و پلیس ساختمان این نهاد درحوزه شهری و دهیاران، ناظران فنی، بنیاد مسکن، امور اراضی جهادکشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری در مناطق روستایی متولی اصلی نظارت برساخت و سازهای مجاز و جلوی گیری از ساخت و سازهای غیرمجاز هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار