مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با اشاره به ضرورت همراهی همه دستگاه‌ها برای کمک به حل مشکل مسکن جوانان گفت: سه هکتار از اراضی وقفی گلستان به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافت.

سه هکتار از زمین‌های وقفی گلستان به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافت

به گزارش گلستان 24، حجت‌الاسلام حسین مهدیان امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اظهار کرد: این تفاهم‌نامه برای انتقال املاک وقفی به بافت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن در عرصه موقوفات منعقد شده است.

وی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه علاوه‌بر اختصاص زمین به طرح نهضت ملی مسکن، تعیین تکلیف و تثبیت املاک موقوفه که در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد مورد تاکید قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان نیز در این مراسم اظهار کرد: با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه گلستان برای مستندسازی املاک موقوفه در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان اقدامات خوبی صورت گرفته و امروز اقدامات ۱۰ ماه اخیر در این حوزه جمع‌بندی شد.

سیدمحمد حسینی ادامه داد: در راستای این تفاهم‌نامه ۶۳ قطعه زمین به مساحت هفت هکتار در ۶۳ روستای استان به صورت رایگان در اختیار اداره‌کل اوقاف و امور خیریه قرار می‌گیرد و سند مالکیت این اراضی نیز صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاها از ظرفیت اراضی موقوفه استفاده می‌شود، توضیح داد: با حمایت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، سه هکتار زمین در سه شهرستان شناسایی شده که پس از الحاق به محدوده بافت روستاها، صرف تامین مسکن اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر گلستان می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان از مشارکت اوقاف و امور خیریه گلستان برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت خبر داد و یادآور شد: مقرر شد اراضی موقوفه در این شهرها به ما معرفی شوند تا پس از بازدید مشترک، مشارکت در ساخت مسکن محقق شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار