معاون آموزشی فنی و حرفه ای کشور:

معاون آموزشی فنی و حرفه ای کشور گفت: کشور ایران با کسب ۵مدال طلا و یک برنز و دو نقره مقام اول این مسابقات ، روسیه و کره جنوبی مشترکا با کسب سه نقره در مقام دوم و برزیل و آفریقای جنوبی با دو مدال برنز مقام عالی دوم و سوم را کسب کردند.

ایران با کسب ۵مدال طلا مقام نخست رقابتها را کسب کرد

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، شهریور در مراسم اختتامیه نخستین مسابقات دوستانه بین المللی مهارت ایران که به میزبانی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این مسابقات فقط ایجاد رقابت نیست بلکه شرایطی برای رشد و انتقال مهارت ها است .

وی افزود: امروز شرکت کنندگان نماینده کشور خودش آن در این رویداد حاضر شده اند.

شهریور گفت: تلاش برای ارئه مهارت ها از دیگر مزایایی برگزاری این مسابقات بوده است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی‌وحرفه‌ای با اشاره به میزبانی خوب گلستان در برگزاری مسابقات بین‌المللی دوستانه مهارت، گفت: برگزیدگان این دوره از مسابقات به مسابقات جهانی مهارت در «لیون» فرانسه اعزام می‌شوند.

علی‌حسین شهریور اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی مهارت عصر امروز(۲۶ شهریور) خاتمه پیدا می‌کند و مراسم اختتامیه آن روز پنج‌شنبه با حضور مقامات ملی و استانی در گرگان برگزار می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی‌وحرفه‌ای خاطرنشان کرد: تعدادی از جوانان ایرانی که در این دوره از مسابقات موفق به کسب مدال می‌شوند به مسابقات جهانی مهارت اعزام خواهند شد.

به گفته وی؛ برگزیدگان مسابقات بین‌المللی دوستانه مهارت در گلستان به عنوان آزمونگر، مربی مدعو و تدوینگر استانداردهای آموزشی در فنی و حرفه‌ای به کارگیری می‌شوند.

مسابقات بین‌المللی دوستانه مهارت که از ۲۴ اردیبهشت ماه امسال به میزبانی گلستان آغاز شده عصر امروز به کار خود خاتمه می‌دهد و برگزیدگان آن روز پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه معرفی خواهند شد.

در این دوره از مسابقات ۱۴ کشور شرکت کردند که چهار کشور ایران، غنا، نیجریه و آفریقای جنوبی به صورت حضوری و ۱۰ کشور دیگر به صورت آنلاین در این دوره از مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار