معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان خبر داد؛

معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان گفت: سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار مترمربع آسفالت شامل اجرای روکش یا مرمت معابر سواره رو به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شهر گرگان اجرا شد.

اجرای ۱۰۰ میلیارد تومان آسفالت شهر گرگان در سال گذشته

مقداد صادقیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گلستان 24، اظهار کرد: از ابتدای  سال جاری تا کنون نیز حدود ۷۰ هزار متر مربع  اجرای  روکش و مرمت معابر به ارزش ۳۵ میلیارد تومان انجام شده است.

وی افزود: به رغم فعالیت های انجام شده در زمینه نوسازی و لکه گیری خیابان ها، معابر و کوچه ها اما همچنان به دلیل مشکلات تهیه قیر ادامه این روند در برخی مقاطع به تعویق می افتند.

صادقیان افزود:  به همین دلیل  مقرر شده  ۳هزار و ۴۰۰ تن قیر از طرف وزارت کشور در اختیار شهرداری  گرگان قرار بگیرد. با این تخصیص ۶۸هزار تن آسفالت تولید خواهد شد که با این میزان آسفالت تولید شده ۴۰۰هزار مترمربع از معابر،کوچه ها و خیابانهای گرگان بهسازی و لکه گیری میشود که چهره شهر را دگرگون خواهد کرد.

وی گفت: ر برخی از کوچه ها و محله های شهر گرگان به دلیل نوسازی و یا در حال ساخت بودن ساختمانها  اجرای روکش آسفالت ‌توجیه ندارد، چرا که این آسفالت ها به دلیل حفاری و نصب انشعاب تاسیسات، مجدد حفاری شده، که این مسأله علاوه بر هزینه، روکش های آسفالتی را هم دچار آسیب می سازد.

صادقیان ادامه داد:  آسفالت فعلی کمربندی گرگان به دلیل تردد بالای ماشین آلات سنگین دچار آسیب دیدگی زیادی شده که نوسازی و بهسازی آن نیازمند ۴هزار تن قیر برای  روکش آسفالت است.

وی گفت: مکاتبات برای دریافت این میزان قیر انجام شده و به محض تایید و در اختیار قرار دادن، پروژه آسفالت کمربندی آغاز میشود.

شایان ذکر است راه اندازی کنار گذر (کمربندی شمالی )گرگان- کردکوی در کاهش بار ترافیک سنگین عبوری و عمر رویه آسفالتی  نقش بسزایی خواهد داشت که فاز یک آن در مرحله بهره برداری است‌.

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار