معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری به تشریح نحوه انجام حمایت‌های مالی و چگونگی بهره‌مندی شاغلین و رانندگان حمل‌ونقل مسافربری از تسهیلات ویژه کرونا پرداخت.

جزئیات ارائه تسهیلات کرونایی به رانندگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ طبق اعلام روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، مهران قربانی اظهار کرد: بخشنامه اجرایی بهره‌مندی شاغلین شرکت‌های حمل‌ونقل مسافربری و رانندگان از تسهیلات ویژه کرونا به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها ابلاغ و در این نشست مقرر شد کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر مفاد بخشنامه و نحوه ثبت نام در سامانه را به تشکل‌های زیر مجموعه خود اطلاع رسانی نمایند.

قربانی افزود: میزان تسهیلات برای شرکت حمل‌ونقل مسافر ۱۲ میلیون تومان و برای راننده ۶ میلیون تومان است و زمان بازپرداخت ۲۴ ماهه و با سود ۱۲ درصد است.

وی در خصوص رسیدگی به یکی دیگر از درخواست‌های کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل‌ونقل مسافر کشور در خصوص کاهش تعداد صندلی اتوبوس از ۴۴ به ۲۴ با توجه به کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور اظهارکرد: در این راستا با در نظر گرفتن ملاحظات سن ناوگان اتوبوس تا سقف ۱۰ سال موضوع از سوی دفتر آمار ایمنی و ترافیک این سازمان بررسی خواهد شد و با همکاری پلیس راهور ناجا، تشکل‌های صنفی و تأیید کارخانجات سازنده خودرو، قابلیت اجرایی خواهد یافت که چهارچوب آن به زودی نهایی و اطلاع رسانی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تاکید بر ارتقای ایمنی در سفر‌های جاده‌ای افزود: بر اساس تأکیدات مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر است دوره‌های ویژه ایمنی برای متولیان و رانندگان تدوین و برنامه‌ریزی شود و با تغییر در رفتار و الگوی رانندگان متخلف وقوع حوادث و اتفاقات جاده‌ای به حداقل برسد.

 

 
منبع: میزان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار