آیا مسئولان استان گلستان به خصوص نمایندگان به تربیت انسان ها توسط آموزش و پرورش و تزریق جامه نخبگانی و متخصص به دستگاه ها توسط این نهاد آموزشی و تربیتی باوردارند؟

از اصالت داشتن تخصص تا حاکمیت روابط/ مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در آزمونی بزرگ

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ نخستین قدم در آموزش و پرورش گلستان باید پیاده سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و توجه به آینده325 هزار دانش آموز و 21 هزار فرهنگی باشد و این جز با چینش نیروهای متخصص و دلسوز در راس و به تبع آن در مدارس امکان پذیر نیست.

چراکه بزرگی و گستردگی این دستگاه و نفوذ آن در بین لایه های مختلف جامعه و خانواده ها  موجب اهمیت فراوان آن می شود لذا چقدر این شایسته سالاری در حال انجام است ؟

آیا مسئولان استان گلستان به خصوص نمایندگان به تربیت انسان ها توسط آموزش و پرورش و تزریق جامه نخبگانی و متخصص به دستگاه ها توسط این نهاد آموزشی و تربیتی باوردارند؟

آن مسئولانی که به زعم خودشان فردی متخصص و باتجربه را به روی کار آورده اند چرا باید به سهم خواهی بپردازند و آینده فرزندان استان را به سیاسی کاری بسپارند.

اما با حضور "احسان گوهری راد" پرتجربه در سمت های مختلف معلم آموزشگاهی تا اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های آموزش و پرورش و حمایت تمام قد نماینده شرق گلستان در هفتم فروردین ماه صفحه جدید از خدمت رسانی  در عرصه تعلیم و تربیت استان باشد .

انتصابی که از همان ابتدا با سهم خواهی هایی نمایندگان در سایه عدم رضایت مندی استانداربه دلیل حضور یک خانم در راس آموزش و پرورش استان آغاز شد اما پس از آن تکیه مدیرکل جدید بر تجربه ، حضور چندین ساله در سطح استان اخلاق و میانه روی باعث می شد جابجایی هایی وی  تخصصی تر به نظر برسد .

البته نباید از سیاست و ارتباط نمایندگان به سادگی گذشت چرا که شام کاری در جردن تجربه ای شگرف در خاطره سیاسی مردم گلستان دارد.

photo 2018 05 20 11 14 26

حضور یک به یک نمایندگان در دفتر گوهری راد و تبریک به وی نیز ارتباط حسنه این مدیرکل را نشان داد چرا که در مدیریت قبلی چنین چیزی به ندرت و در زمان اعتراضات ها و تجمعات مریان پیش دبستانی آن هم انگشت شمار انجام شد.

انتصاب مدیرکل جدید ، مطمئنا حضور نیروهای جدید را هم به دنبال دارد و این امری اجتناب ناپذیر است اما حضور افرادی منتسب به افراد و احزاب  نشان می دهد؛ مدیرکل جدید بخواهد همه گروه های فرهنگیان را از خود راضی نگه دارد.

طی 10 روز گذشته جابجایی های در سطح استان  انجام شد، از جمله اینکه ، مدیر آموزش و پرورش کلاله به مدیرعاملی باشگاه رفاهی،آموزشی فرهنگیان گرگان رسید و "رضا رنگریز " وابسته به گروهی سیاسی و نزدیک به نماینده شهرستان بعنوان سرپرست آموزش و پرورش کلاله منصوب شد.

"محمود نسرکانی" رئیس اداره انجمن اولیا آموزش و پرورش گلستان در تاریخ بعنوان مدیر آموزش و پرورش آق قلا معارفه شد.

303605 1511632550 1916 1277

جابجایی سیاسی و و رابطه ای

بمب خبری  این روزها و آزمون بزرگ گوهری راد حضور اولین زن در صندلی مدیریت آموزش و پرورش مرکز استان بود که جایگزین موفق ترین مدیر آموزش وپرورش شهرستان ها شد.

جابجایی که به زعم کارشناسان کاملا سیاسی و با رابطه فامیلی یکی از نماینده گرگان و آق قلا بواسطه با مدیر جدید صورت گرفته  است که از سوی "نصرا.. کشیری"در مراسم تودیع اش تاکید شد.

303608 3698722950 1916 1277

این جابجایی که در تاریخ 25 اردیبهشت با حضور گسترده فعالین سیاسی اتحادیه انجمن اسلامی گلستان و در راس آن "محمد حسین علی اصغری" انجام شد که با ذوق زدگی زیاد این تشکل سیاسی اصلاحطلب و در کنار آن انجمن اسلامی معلمان همراه بود.

هرچند سمت معاونت آموزش متوسطه به کشیری پیشنهاد شد اما رضایت مندی مسئولان وزارتی از "ابراهیم حاجیلری" بواسطه عملکرد های آموزشی اورا از این سمت دور کرد .

IMG 6174

شایسته گزینی و اولویت قرار دادن آینده دانش آموزان  رمز موفقیت در آموزش و پرورش

در همان روز، یکی از موفق ترین کارشناسان اداره کل بعنوان مسئول دفتر مدیرکل آموزش و پرورش منصوب شد.

از همان ابتدای حضور "محمد مهدی رضایی"  در آموزش و پرورش استان و در سمت کارشناس اداره مشارکت ها با حواشی همراه بود اما رضایتمندی گوهری راد از وی او را به سمت مسئول دفتری مدیرکل رساند ، سمتی که  "طاهری راد" را از مدیریت کلاله به مرکز استان آورده بود .

"قدرت الله نظری" مدیر پیشین آموزش و پرورش آق قلا که سودای مدیریت مرکز استان و پس از آن مدیرکلی داشت بجای "قربان عرب احمدی" بازنشسته ، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی  آموزش و پرورش استان شد. هرچند که این حضورهم سیاسی  به نظر می رسد اما نمی توان از تجریه "نظری" نیز به سادگی گذشت .

اما "قدسی براتی" معاونت پژوهشی که چند ماه در اختیار وی قرار داشت به نظر می رسد با سیاست های  جدید حذف شود بعنوان مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش استان معرفی شد .

و"مسعود بیدلی" که پس از تودیع پرحاشیه در بندرترکمن  سمت اجرایی در اداره کل نداشت و تنها به دستور مدیرکل سابق بعنوان مشاور در استان خدمت می کرد  بعنوان رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان منصوب شد.

این جابجایی شاید به لحاظ تخصص بهترین جابجایی گوهری راد باشد و هوشمندی وی  در شناخت نیروها داشته است.

هرچند به نظر می رسد؛ در روزهای آینده شاهد تغییرات دیگری را در سطح شهرستان ها باشیم  اما باید به مدیرکل باتجربه توصیه کرد، اسیر جریان سهم خواهی های سیاسی و قومیتی شدن جز ایجاد حاشیه و تنش برای مدیریت و برنامه های وی نخواهد بود  لذا با شایسته گزینی و اولویت قرار دادن آینده دانش آموزان و پیشرفت آموزش و پرورش می توان به فردای روشن در آموزش و پرورش استان امید داشت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار