مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: رانش در مینودشت آب، برق و گاز شهر دوزین و روستاها را قطع کرد و با گذشت دو روز گاز ۲۱ روستا همچنان قطع است.

رانش در توسکاچال مینودشت / گاز ۲۱ روستا قطع است

به گزارش گلستان 24 ؛  مجتبی جمالی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پس از بارندگی های پایان سال ۹۷ خطر رانش همچنان برخی از شهرها و روستاهای گلستان و به ویژه شهر مینودشت را تهدید می کند چرا که بیشترین بارش ها از مینودشت گزارش شده است.

وی افزود: صبح جمعه دوباره شاهد رانش در توسکاچال در محدوده صفی آباد قدیم بودیم که خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به اینکه این رانش در خارج از منطقه مسکونی رخ داده، ادامه داد: به دلیل بارندگی های اخیر و اشباح شدن خاک از آب همچنان خطر رانش منطقه را تهدید می کند چراکه بیشترین بارش های اخیر از همین منطقه (توسکاچال) با حدود ۳۵۰ میلیمتر بارندگی گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این رانش اخیر در مسیر جاده کوهستانی توسکاچال به شهر دوزین از سمت گالیکش اتفاق افتاده است، اضافه کرد: رانش در کوه و جاده هم زیرساخت های راه های منطقه را دچار خسارت کرد و هم باعث شکستگی خطوط انتقال گاز شد.

جمالی با اشاره به اینکه هنوز براوردی از خسارت های رانش اخیر انجام نشده است، تصریح کرد: همچنان گاز شهر دوزین و ۲۱ روستای شهرستان مینودشت قطع است.

وی با یادآوری اینکه مرکز اصلی رانش اخیر در روستای صفی آباد قدیم بوده و این روستا قبلاً جابه جا شده بود، خاطرنشان کرد: همچنین بر اثر رانش آب روستای صفی آباد و دوزین قطع شده بود که دیروز وصل شد؛ همچنین رانش باعث قطع برق دوزین و ۱۱ روستای شهرستان شده بود که صبح امروز برق تمام روستاها وصل شد.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار