ضیافت افطاری ۱۰ هزار نفری وحدت شیعه و سنی با عنوان "سفره همدلی" امشب با حضور مردم روزه‌دار در مصلی امام جعفر صادق(ع) گنبدکاووس برگزار شد.

 ضیافت افطاری ۱۰ هزار نفری وحدت شیعه و سنی در گنبدکاووس+تصاویر

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان گنبدکاووس دیشب در ضیافت افطار با عنوان سفره همدلی، در مصلی امام جعفر صادق( ع)اظهارداشت: برپایی افطاری ساده مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همه باید در کشور در برپایی این سفره سهیم باشند.

وی افزود: برپایی چنین سفره‌های افطاری با این تعداد جمعیت چندین هزار نفری،÷ الگویی برای همدلی بین مدیران، مستمندان و مردم است.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس بیان داشت: تفاوت این سفره افطار با دیگر افطاری‌ها در این است که غنی و فقیر، مسئول و مردم عادی، روحانیت و مستمندان از هر قوم و مذهب در مصلی در کنار همه روزه خود را افطار می‌کنند. همدلی و صمیمت در این سفره به وضوح مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از نکات برجسته در این مراسم، شیوه مدیریت صحیح است که در یک لحظه و در زمان اذان مغرب بیش از 10 هزار نفر همزمان پذیرایی می‌شوند.

حجت الاسلام ترابی گفت: برپاکننده این سفره خیر استانی و کشوری شهرستان،حاج محمد شهرکی است. برپایی سفره افطار ساده وی در مصلی نشان از مذهبی بودن وی است. وی همواره در کنار روحانیت در کارهای خیرخواهانه پیش‌قدم است.امید داریم این فعالیت‌های خیرخواهانه تداوم یابد.

حاج محمد شهرکی رئیس شعبه 11 صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس هم اظهارداشت: برای ضیافت افطار امشب به نام سفره همدلی برای 11 هزار و 500 نفر پذیرایی تدارک دیده شده و هدف از برگزاری این سفره، همدلی، صمیمت بین اقوام و مذاهب مختلف است.

وی افزود: امشب در کنار مدیران، روحانیت، مردم عادی، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، ایتام و مردم سیل‌زده حضور دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار