استاندار گلستان با بیان اینکه مشکل کمبود ماسک از امروز در استان برطرف می‌شود، گفت: با کمک یکی از شرکت‌های دانش بنیان در استان روزانه ۴۰ هزار عدد ماسک تولید و در بازار عرضه می‌شود.

تولید و عرضه روزانه 40 هزار ماسک در گلستان

به گزارش گلستان 24 از گرگان؛ هادی حق شناس عصر امروز در کلنگ‌زنی نخستین کارخانه نوآوری در استان با قدردانی از همکاری شهرداری و شورای شهر گرگان اظهارداشت: اگر فقط یک ایده از این کارخانه به تولید محصول و تجاری سازی برسد همه بخش‌ها از جمله شهرداری گرگان هم از آن منتفع خواهند شد.

وی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان برای مقابله با بیماری کرونا گفت: نگرانی از کمبود موادضدعفونی کننده در برخی مناطق وجود دارد اما یک شرکت دانش‌بنیان در استان گلستان نه فقط نیاز استان بلکه دست‌کم 30 درصد نیاز کشور را برطرف می‌کند.

حق ‌شناس گفت: علاوه براین امروز یک شرکت دانش بنیان دیگر نیز تولید ماسک را در استان شروع کرد و دیگر مشکلی به خاطر کمبود ماسک وجود نخواهدداشت.

وی گفت: براساس برنامه این شرکت دانش بنیان روزانه 40 هزار عدد ماسک در استان تولید می‌شود که از نظر کیفیت بهتر از ماسک‌های موجود بوده و حداکثر قیمت آن 500 تومان است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امروز دیگر شرکت‌های بزرگ از نظر سخت‌افزاری رشد نمی‌کنند بلکه این نیروی فکر و ایده است که مشکلات موجود را برطرف می‌کند.

وی گفت: بخشی از نخبگان استان در بهترین دانشگاه‌های دنیا و کشور مشغول تحصیل هستند. راه‌اندازی کارخانه نوآوری فرصت بی‌نظیری برای جوانانی است که دوست دارند در زمینه فناوری‌های نوین کار کنند اما مکان و فضایی برای فعالیت ندارند.

حق شناس افزود: فاز مطالعاتی این پروژه انجام و نقشه‌ها هم تهیه شده است. امیدواریم این کارخانه در مدت یکسال با 5 میلیارد تومان اعتبار ساخته شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

  • سیدحسین سجادی فر
    0

    این ماسک ها چگونه توزیع شده که ما خبر نداریم

آخرین اخبار