مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: به منظور حفظ و تامین سلامت شهروندان، ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای این استان به شکل روزانه و در هر نوبت سفر به دقت ضدعفونی می‌شود.

ناوگان حمل و نقل عمومی گلستان روزانه ضد عفونی می شوند

به گزارش گلستان 24 از گرگان به نقل از روابط عمومی کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان، مهدی میقانی اظهار کرد: این اقدام با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با ضدعفونی سطوح قابل دسترس تمام وسایل حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای استان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین تمام مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی نیز با جدیت ضدعفونی شده و پرسنل آنها آموزش‌های لازم را برای مقابله با ویروس فراگرفته اند.

میقانی افزود: در حال حاضر محدودیت تردد برای برخی از مسیرها همچون زاهدان، اهواز و فارس مطرح شده اما تقاضای ما از هموطنان این است که فقط در مواقع ضروری اقدام به مسافرت کنند تا ریسک ابتلا به بیماری کرونا و انتشار آن به حداقل برسد.

*  تلاش‌برای‌کاهش سفرهای درون و برون‌استانی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان از تمام مسافران، رانندگان حرفه‌ای، مدیران و متصدیان شاغل در پایانه‌های فعال استان تقاضا کرد که ضمن رعایت اصول بهداشتی به ویژه دستورالعمل‌های صادره در این زمینه، با کارکنان مستقر در پایانه‌های مسافربری و مراقبان بهداشتی به خصوص در زمینه رعایت مسائل آموزشی ارائه شده و بهداشت فردی، همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: توصیه‌های بهداشتی و تاکید بر پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری موجب کاهش چشمگیر سفرهای درون و برون‌استانی طی این مدت شده است.

در استان گلستان ۱۱ هزار و ۹۴۷ راننده با ۹ هزار و ۲۴۲ ناوگان و تحت پوشش ۷۹ شرکت و سه انجمن صنفی کارفرمایی کار جابه جایی کالاها را انجام می‌دهند.

۳۹ شرکت و شعبه اتوبوسرانی با ۲۱۹ دستگاه اتوبوس و ۷۰۰ راننده هم در گلستان فعال است که به طور میانگین روزانه ۵۰ مسیر را سرویس‌دهی می‌کنند.

۱۳ شرکت و شعبه سواری‌رانی و ۲۴ شرکت و شعبه مینی‌بوسرانی با ۲ هزار و ۵۴۳ راننده هم در استان گلستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار