لیست زیر لیست 10 کشوری است که بیشترین نرخ تجاوز به زن‌ها متعلق به آن‌هاست. شما شگفت زده خواهید شد

لیست10 کشور که بیشترین نرخ تجاوز به زن ها را دارند

لیست زیر لیست 10 کشوری است که بیشترین نرخ تجاوز به زن‌ها متعلق به آن‌هاست. شما شگفت زده خواهید شد که ببینید که بیشتر کشورهای توسعه یافته، مانند آمریکا، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان و آلمان بیشتر از همه غرق در این باتلاق هستند.

 1. اتیوپی

طبق برآوردها، اتیوپی یکی از بالاترین نرخ‌های خشونت علیه زنان را در جهان داراست. طبق یک گزارش سازمان ملل، حدود 60 درصد زنان اتیوپیایی در معرض خشونت جنسی قرار گرفته‌اند. تجاوز مشکلی جدی در اتیوپیست. این کشور به واسطه ازدواج با زنان از طریق ربایش بدنام شده است. در بسیاری از مناطق اتیوپی، این امری رایج است که یک مرد، همراه با دوستانش دختر یا زنی را بعضاً با استفاده از اسب می‌دزدند. فرد رباینده عروس مدنظر را پنهان کرده تا زمانی که او حامله شود. طبق گزارش‌ها، دخترانی حتی با سن 11 سال با هدف ازدواج ربوده شده‌اند. همچنین، نیروهای نظامی اتوپیایی متهم به تجاوزهای سیستماتیک به شهروندان هستند.

9. سریلانکا

نیروهای امنیتی سریلانکا همچنان به شکنجه و تجاوز متهمان مشغول‌اند. اخیراً ادعاهایی وجود داشته که شکنجه و تجاوز از سوی نیروهای سریلانکایی 4 سال بعد از پایان جنگ نیز ادامه داشته است. گزارش سازمان ملل از چند کشور روی مردها و خشونت نشان می‌دهد که 5/14 درصد از مردهای سریلانکایی در طول زندگیشان مرتکب عمل تجاوز می‌شوند. در سال گذشته 9/4 درصد مرتکب تجاوز شدند که 7/2 درصد آن‌ها به یک مرد دیگر تجاوز کرده‌اند و 6/1 درصد آن‌ها در تجاوز گروهی شرکت داشته‌اند. و 5/96 آن‌ها بعد از ارتکاب جرم نگران یا پشیمان نمی‌شوند. 9/64 درصد متجاوزین بیش از یک بار مرتکب این عمل شده‌اند و 1/11 درصد آن‌ها به بیش از 4 دختر یا زن تجاوز کرده‌اند.

8. کانادا

2516918 مورد تجاوز در این کشور پهناور گزارش شده است که فقط 6 درصد کل موارد تجاوز محسوب می‌شود. طبق گزارش‌ها، بیش از یک زن از هر سه زن تجربه حمله جنسی داشته و فقط 6 درصد خشونت‌های جنسی به پلیس گزارش شده‌اند. طبق موسسه عدالت بریتیش کلمبیا، یک مورد از هر 17 زن مورد تجاوز قرار می‌گیرند، 62 درصد قربانیان تجاوز به صورت فیزیکی آسیب می‌بینند، 9 درصد مورد ضرب و شتم و آسیب جدی قرار می‌گیرند.

7. فرانسه

تجاوز تا سال 1980 در فرانسه جرم محسوب نمی‌شد. قوانین حمایت از امنیت و حقوق زنان در فرانسه نسبتاً جدید تلقی می‌شوند. قوانین پیش از آن مبتنی بر اصول اخلاقی قرن 19 بودند. قانونی درباره آزار و اذیت جنسی در سال 1992 تصویب شد و موردی دیگر نیز درباره آزار و اذیت‌های اخلاقی در سال 2002 به تصویب رسید. جدیدترین قانون برای مبارزه علیه خشونت زنان نیز در سال گذشته مصوب شد. مطالعات دولت نشان می‌دهد که سالانه 75 هزار تجاوز در کشور رخ می‌دهد که فقط 10 درصد قربانیان شکایت می‌کنند. فرانسه با تعداد کل تجاوزهای گزارش شده 3771850 مورد در مکان هفتم جهان قرار دارد.

بیشترین نرخ تجاوز به زن ها

6. آلمان

طبق برآوردها، حدود 240000 زن و دختر تا به حال در اثر این جرم جان خود را از دست داده‌اند. آلمان با 6507394 مورد در امسال رتبه ششم را داراست که رقم زیادیاست. کاتولیک‌های آلمانی به قربانیان اجازه داده‌اند قرص‌های ضدبارداری مصرف کنند. کشوری که در فناوری به سرعت پیش می‌رود، در حقیقت در انسانیت واقعاً در حال پس رفت است.

5. انگلستان

بسیاری از مردم آرزو دارند در انگلستان زندگی کنند یا حتی فقط آنجا را ببینند، چرا که یکی از توسعه یافته ترین کشورهاست. اما مطمئناً نمی‌دانند که این کشور عمیقاً گرفتار مسئله خشونت‌های جنسی و تجاوز است. در ژانویه 2013، وزارت دادگستری، دفتر آمار ملی و اداره داخلی نخستین بولتن آماری رسمی مشترک درباره خشونت‌های جنسی را با نام نگاهی به خشونت جنسی در انگلستان و ولز منتشر کردند. بر اساس این گزارش، حدود 85هزار زن سالانه به طور متوسط مورد تجاوز قرار می‌گیرند. بیش از 400 هزار زن نیز سالانه با خشونت‌های جنسی مواجه می‌شوند. 1 نفر از هر 5 زن 16 تا 59 ساله چند نوع از خشونت‌های جنسی را تجربه کرده است.

4. هند

هند کشوریاست که با آمار رو به رشد تجاوز جنسی روبروست. تجاوز جنسی در هند یکی از رایج‌ترین جرائم علیه زنان محسوب می‌شود. طبق دفتر سوابق جرائم ملی در سال 2012، 24923 مورد تجاوز جنسی در هند گزارش شد، اما کارشناسان بر این باورند که تعداد موارد گزارش نشده خشونت‌های جنسی بسیار بیش از این حرفهاست. از این تعداد، 24470 مورد از سوی خانواده، والدین، بستگان، همسایه‌ها، و سایر افراد آشنا رخ داده که بیانگر این است که 98 درصد موارد تجاوزهای گزارش شده توسط مردان آشنا انجام شده است. آخرین برآورد نشان می‌دهد که در هر 22 دقیقه یک مورد تجاوز جدید در هند گزارش می‌شود.

3. سوئد

سوئد بیشترین میزان وقوع تجاوز گرازش شده در اروپا و یکی از بالاترین آمارها در دنیا را به خود اختصاص داده است. یک نفر از چهار زن در سوئد یکی قربانی تجاوز می‌شود. تا سال 2010، پلیس سوئد بیشترین تعداد خشونت‌ها را به ثبت رسانده بود؛ 63 مورد در 100هزار ساکن. این کشور سومین رتبه میزان تجاوز در دنیا را داراست. در سال 2009، 15700 مورد خشونت جنسی در سوئد گزارش شد که افزایشی 8 درصدی را در مقایسه به سال 2008 نشان می‌دهد که 5940 مورد آن‌ها تجاوز جنسی بوده (شامل تجاوزهای در ملأ عام) که عامل 7590 مورد از گزارشات بوده است. در آوریل 2009، گزارش شد که جرائم جنسی در ده سال منتهی به آن 58% رشد داشته است. طبق گزارش پژوهش اتحادیه اروپا، سوئد بیشترین میزان وقوع تجاوز گرازش شده در اروپا را داراست.

2. آفریقای جنوبی

این کشور یکی از بیشترین آمارهای وقوع تجاوز را در دنیا دارد، به طوری که در سال 2012 حدود 65000 مورد تجاوز و سایر خشونت‌های جنسی گزارش شدند. شیوع جرم این کشور را به «پایتخت تجاوز جهان» معروف کرده است. طبق نظرسنجی یک موسسه، یک نفر از 3 زن در جامعه آماری 3000 نفر اعلام کرده بودند که در سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفتند. بیش از 25 درصد مردان آفریقای جنوبی در پاسخ به سؤال نظرسنجی منتشر شده توسط شورای تحقیقات پزشکی انجام تجاوز را تأیید کردند؛ که نیمی از آن‌ها گفته‌اند که به بیش از یک زن تجاوز کرده‌اند. سه نفر از چهار نفر آن‌ها تأیید کردند که در دوران نوجوانیشان قبلاً مورد حمله قرار گرفته‌اند. آفریقای جنوبی یکی از کشورهای دارای بیشترین آمار تجاوز به بچه‌ها و کودکان است. اگر فرد متجاوز دستگیر شود، زمان حبس او حدود 2 سال خواهد بود.

 1. آمریکا

مثلاً ابرقدرت جهان مقام اول شیوع تجاوز را در جهان داراست. طبق اعلام دفتر آمارهای قضایی آمریکا، 99 درصد متجاوزین را مردها تشکیل می‌دهند و از بین قربانیان، 91 درصد زنان و 9 درصد مرد هستند. طبق بررسی مرکز ملی خشونت علیه زنان، یک نفر از 6 زن و یک نفر از 33 مرد آمریکایی یک مورد اقدام به تجاوز یا تجاوز کامل را در زندگیشان تجربه کرده‌اند. بیش از یک چهارم زنان در سنت نوجوانی و اوایل جوانی اعلام کرده‌اند که بعد از 14 سالگی، مورد حمله به نیت تجاوز یا تجاوز کامل قرار گرفته‌اند. از این همه، فقط 16 درصد آن‌ها گزارش شده‌اند. تجاوزهای علنی در آمریکا رایج نیست، و بیشتر موارد تجاوز در خانه‌ها انجام می‌گیرد.

ارسال نظر

 • Saba
  5

  Hamash chert bod man khodam swedam enja kasi negatam nemikone ch berese be tajavoz etelaate alaki be mardom naded

 • نول
  5

  باید به این موضوع توجه کرد که در قوانین اکثر کشور های توسعه یافته عمل جنسی بدون رضایت زوجه در رابطه ی بین زوجین تجاور محسوب می شود. همچنین تعداد موارد گزارش تجاوز و همچین اعلام دقیق آمار ( و نداشتن نگاه امنیتی- سیاسی) می تواند یکی دیگر از علل صدر نشین بودن این کشور ها در تعداد تجاوز ها باشد.

  • وحید
   1

   تو کشوری مثل ایران خیلی از کسایی که بهشون تجاوز میشه شکایت نمی کنن بهخاطر آبروشون به خاطر دیدگاه کسایی مثل ایرانی پاک سرشت .....این دلیلشه از زمان حضور آواره ها در سوئد آمار تجاوز 400درصد افزایش پیدا کرده بعد باز بگین ما خوبیم .....ولی سوریه تو لیست نیست چرا چون تو سوریه کسی شکایت نمی کنه

  • سیاوش
   2

   خاک بر سر هر چی آدم وطن فروش و خود فروش و ناموس فروش که مانند خوک فکر می کنند و زندگی می کنند

 • ناشناس
  2

  قابل توجه دوستداران آمریکا که آن راخیلی بهترازکشورعزیزخودمان می دانند

  • arad
   7

   دوست عزیز
   به این خاطر این کشورها در فهرست هستند که آمار دارند. اگر آمار ایران را بگذارید اولین کشور دنیا هست. خیلی هم فخر فروشی نکنید.

  • ایرانی پاک سرشت
   12

   دوست عزیزی که فکر می کنید اگر امار بود ایران صدر نشین این جدول میشد تو داری علنی به من و همه خانم های این ملکت توهین میکنی .پس لطفا زنان این مرز و بوم را با اطرافیان!!!خودت اشتباه نگیر .غیرت داشته باش و خواهر و مادر و همسرت را حفظ کن تا فکر نکنی همه زن ها مورد تجاوز قرار می گیرند

 • golestan
  6

  این امار توسط نهاد های بین الملی انجام میگره . این نهاد ها مخالف ایران هستند و همینطوری هم امارسازی میکنند . اگر حتی به این امارها نزدیک بود ایران را در صدر این کشورها میدونستند

  خوشختابه بخاطر مذهب و غیرت و خانواده دوستی ایرانیان هنوز فرهنگ زنان ایرانی حفظ شده است

 • sara
  1

  بیشترین امار تجاوز ک از طرف سازمان بین الملل تشخیص داده شد اونوخ این دروغگوهای عوضی میان کلا ب نفع کشورشون تموم میکنن

 • حرف تلخ
  0

  ما نفهمیدیم آمریکا استکبار جهانی هست یا نیست... شیطان بزرگ هست یا نیست.... دروغگو هست یا نیست....
  دست آمریکا و سازمان ملل تو یک کاسه هست یا نیست....

  اگر تو کشور شما غیرت زیاد است، چرا رتبه سوم مصرف لوازم آرایش را دارا هستید؟
  حفط عفت و حیای زنانگی؟؟؟؟ مطمئنی شما تو ایران زندگی می کنید؟؟؟؟

  • حرف تلخ
   1

   می دونید حفظ قسمتی از نظر بنده و انتشار باقی آن، خیانت در امانت هست و حق الناس محسوب می شود؟

  • عدالت محمدی
   4

   با این نظرت دهنمو واکردی
   یعنی غیرت اینه که ما بزاریم دزدی بشه- تورم بالا بره و ... ولی لوازم آرایش مصرف نشه
   من اگه بودم اول تو رو بازجویی میکردم ببینم چه قدر دزدیدی

 • هاجر
  1

  اینها ابدا دروغ نیستن منم اروپا بودم دلیل نمیشه تو سوید چپ نگات نمیکنن حتما باحیا میگردی تو خیابون نمیگیرن که تجاوز کنن فرهنگ برهنگی این کشورها آمارشون بالا برده تو آمریکا علنا هم جنس بازی رو آموزش میدن اینم نتیجه شه

 • سمیه
  1

  اگه واقعا اطلاعات الکیه پس چرا همه جا از این کشور ها و تجاوزاتش حرف میزنن/؟ یعنی اینهمه اطلاعت همه میتینگه؟؟

 • علی
  3

  به اعتقاد بنده از ورود هرزه ها در خیابان جلوگیری شود خیلی از مسائل حل میشود باید هرزه های کثیف را از سطح خیابان ها جمع کرد.

 • میم
  1

  نوشته انواع تجاوز!متلک گویی تجاوز محسوب میشه که تو ایران احتیاج به آمار نیست

 • رضا
  3

  تو خونه ای که دستشویی نباشه نمیشه خودتو خالی کنی پس به در دیوار میزنی ولی تا فشار نیاد روت خودتو خیس نمیکنی.تو ایرانم همین قضیه هست.جای نیست جوونا خودشون خالی کنند پس متلک میگند و بی حجابند ولی کم پیش میاد طاقت از دست بدند تجاوز کنند

آخرین اخبار