رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: جت یاسین ۱۲ متر طول، عرض بال ۱۱ متر و ۴ متر ارتفاع دارد و از ۲ موتور توربوجت برخوردار است که این موتور‌ها در داخل کشور ساخته شدند، طراحی این هواپیما در کشور سبک جدیدی را در حوزه ساخت هواپیما برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورد.

طراحی جت یاسین، سبک جدیدی را در حوزه ساخت هواپیما برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورد

به گزارش گلستان ۲۴؛ امیر سرتیپ عبدالکریم بنی‌طرفی صبح امروز در مراسم رونمایی از جت آموزشی «یاسین» اظهار داشت: امروز یک هواپیمایی که در داخل کشور طراحی و ساخته شده بود پرواز موفقیت آمیز خود را در پایگاه شهید نوژه انجام داد که جا دارد این افتخار بزرگ را خدمت ملت بزرگ ایران تبریک عرض کنیم.

وی درباره مختصات این هواپیما گفت: این هواپیما ۱۲ متر طول، عرض بال ۱۱ متر و ۴ متر ارتفاع دارد و از ۲ موتور توربوجت برخوردار است که این موتور‌ها در داخل کشور ساخته شدند، طراحی این هواپیما در کشور سبک جدیدی را در حوزه ساخت هواپیما برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورد.

وی افزود: می‌توانیم بگوییم از امروز صنعت ساخت هواپیماسازی کشور به طور کامل شروع به کار کرد و این جت مطابق با نیاز‌های نیروی هوایی ارتش ساخته شده است. این جت با مشارکت چند ساله بین سازمان صنایع هوایی و نیروی هوایی ساخته شد و در نظر داریم چه سریعتر به مرحله تولید رسانده و در اختیار نیروی هوایی قرار دهیم. 

میزان

ارسال نظر

آخرین اخبار