مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در تهران از همان ساعات اولیه قبل از شروع مراسم در رسانه‌های جهان بازتاب داشت.

بازتاب مراسم تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در رسانه های جهان/ دنیا انگشت به دهان
به گزارش گلستان ۲۴؛ مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در تهران از همان ساعات اولیه قبل از شروع مراسم در رسانه‌های جهان بازتاب داشت. حضور میلیونی مردم تهران در این مراسم، دشمنان جمهوری اسلامی ایران را همچون همیشه مات و مبهوت کرده است.

اخبار سیاسی- خبرنگار نیویورک‌تایمز در پیامی توئیتری نوشت: مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران آغاز شد. میلیون‌ها نفر در خیابان‌ها هستند. دریای بی پایان مردم از ساعت ۶ صبح [به خیابان‌ها آمده‌اند]. در ۲۵ سال گذشته هرگز چنین مراسمی دیده نشده است [بی‌سابقه بوده است].

مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

ماری لوئیس کلی، خبرنگار و مجری رادیو NPR آمریکا در حساب توییتری خود نوشت: ترافیک صبحگاهی در مسیر تشییع پیکر [سردار] سلیمانی. بسیاری از خیابان‌ها بسته شده و در هرجایی در مرکز تهران که شما بروید، پلاکارد‌هایی مانند این را مشاهده می‌کنید که [آیت‌الله] خامنه‌ای با [سردار] سلیمانی دیده می‌شوند.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

پیام توئیتری «ولی نصر» رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز در توصیف مراسم تشییع سردار سلیمانی: به ابعاد جمعیت در تشییع جنازه (سردار) سلیمانی نگاه کنید. این (مسئله) در خاورمیانه نقطه عطفی است.

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی دشمنان را مات و مبهوت کرده است

جروزالم پست با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی در مراسم تشییع پیکر مطهر پدرش در دانشگاه تهران نوشت: «دختر فرمانده کشته شده (شهید) نیروی قدس، قاسم سلیمانی به آمریکا و اسرائیل هشدار داد و گفت: فکر نکنید همه چیز با شهادت پدرم تمام شده است».

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

بخش انگلیسی شبکه العربیه با بازتاب سخنان دختر سردار سلیمانی نوشت: دختر فرمانده (شهید) قاسم سلیمانی به جمعیت عظیم حاضر در مراسم تشییعی که در تهران برگزار شده، گفت آمریکا و هم‌پیمان آن، اسرائیل بخاطر (شهادت) پدرش، با «روزی تاریک» مواجه هستند. وی همچنین افزود: خانواده‌های سربازان آمریکایی در منطقه باید در انتظار مرگ فرزندانشان، روزهایشان را سپری کنند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

خبرگزاری فرانسه نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر پیکر ژنرال (سردار قاسم) سلیمانی نماز خواند. صبح امروز دوشنبه مرکز تهران برای ادای احترام به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه در حمله آمریکا به عراق شهید شد، مملو از جمعیت بود.

به گفته گزارشگر خبرگزاری فرانسه، مردم که تصاویری از چهره قهرمانشان را در دست داشتند، پیش از ساعت هشت صبح (ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ) در اطراف دانشگاه تهران جمع شدند. فوج جمعیت که زیر آفتاب و در هوای بسیار سرد در اطراف دانشگاه تهران حضور دارند یا کیلومتر‌ها در خیابان‌های انقلاب و آزادی راه می‌روند و پرچم‌های قرمز (رنگ خون شهدا) یا پرچم ایران و همچنین پرچم‌های لبنان و عراق را تکان می‌دهند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

در خیابان‌های تهران شعار‌های «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» طنین انداز است و صدای پیش‌زمینه مرثیه عزا با صدا‌های مردانه از بلندگو‌ها پخش می‌شود.

مردی پیشانی بند «انتقام سخت» (#hard_revenge) بر پیشانی بسته بود و پلاکارد‌هایی نیز با مضمون دعوت به انتقام شهادت سردار سلیمانی، همچنین به زبان انگلیسی، در دست مردم بود.

شبکه رادیویی «فرانس انفو» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را به صورت مستقیم پوشش داد و در صفحه خود در توئیتر با انتشار تصویری نوشت: مرکز تهران برای بزرگداشت سردار سلیمانی مملو از جمعیت است.

رسانه‌های پاکستان اعم از شبکه‌های خبری، مطبوعات و پایگاه‌های خبری الکترونیکی وداع میلیونی ملت ایران با پیکر سردار قاسم سلیمانی و هم رزمانش را به طور گسترده بازتاب دادند.

بسیاری از رسانه‌های معتبر پاکستان و روزنامه‌های این کشور مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران را در صفحه نخست خود به صورت تصویری به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری «سچ تایمز» نیز نوشت: میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع فرمانده نیروی قدس ایران شرکت کرده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

شبکه خبری "۹۲ نیوز" پاکستان با بیان اینکه میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع سردار  سلیمانی در شهر‌های مختلف ایران و عراق شرکت کردند، افزود: پیکر سردار سلیمانی قرار است روز سه شنبه در زادگاهش در شهر کرمان به خاک سپرده شود.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

شبکه‌های خبری پاکستان نیز در بولتن‌های خبری خود تصاویری از تشییع سردار دل‌ها سپهبد قاسم سلیمانی را منتشر کردند.

یادآور می‌شود مردم پاکستان نیز همزمان با تشییع سردار قاسم سلیمانی در ایران با حضور گسترده در شهر‌های مختلف این کشور از جمله شهر‌های اسلام آباد، راولپندی، لاهور و کراچی یاد و خاطره این شهدید مقاومت را گرامی داشتند.

روزنامه «لوسوار» تصاویر مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و هم‌رزمانش را در تهران منتشر کرد. این روزنامه بلژیکی در توئیتی نوشت: سیل جمعیت در مرکز تهران برای ادای احترام به سردار سلیمانی.

شبکه المیادین نیز گزارش داد: خون شهید سردار قاسم سلیمانی، انقلاب جدیدی در ایران به راه انداخته است که همه ایرانی‌ها درباره آن متحد هستند و از آمریکا نفرت دارند. خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در تهران گفت: از نخستین ساعت صبح امروز، تجمع مردم در مسیر تشییع پیکر شهدا در خیابان‌های تهران، پایتخت ایران آغاز شد. بسیاری از خیابان‌های تهران به علت حضور گسترده مردم، بسته شده است و به همین علت، خیلی از این افراد، به صورت پیاده خود را به محل برگزاری مراسم رسانده‌اند. موج حضور جمعیت به اندازه‌ای است که ما مجبور شدیم از چند کیلومتری این محل، از خودرو پیاده شویم. همه در اینجا ناراحت هستند و عکس‌هایی از شهید قاسم سلیمانی و آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران و نیز تصاویری از شهید حججی در دست دارند.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

خبرنگار این شبکه افزود: شاهد شعار‌های مردم هستیم که تاکید می‌کنند برای گرفتن انتقام آماده هستند. شرکت کنندگان در این مراسم بر لزوم گرفتن انتقام و دادن پاسخ به این ترور، تاکید دارند. بر روی پلاکارد‌هایی که مردم در دست دارند تاکید شده است که ایران نباید در برابر این جنایت آمریکا سکوت کند. مردم تهران از شهید سردار سلیمانی با نام ”سردار قلب‌ها“ یاد می‌کنند. ایرانی‌ها توافق نظر دارند که او دارای بیشترین محبوبیت در این کشور است. می‌توانم بگویم که خشم شدیدی سراسر ایران را فرا گرفته است. آمریکا با ترور شهید قاسم سلیمانی توانست انقلاب جدیدی در داخل ایران به راه بیاندازد. با وجود بعضی اختلافات در داخل ایران بین جریان‌های سیاسی، اما اکنون همه درباره لزوم پاسخ دادن به این جنایت و نفرت از آمریکا، توافق نظر دارند. اکنون می‌توان گفت ۸۲ میلیون ایرانی، از آمریکا نفرت دارند. این موضوع، دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی را ثابت می‌کند که ایرانی‌ها از ترور قاسم سلیمانی خوشحال هستند.

شبکه تلویزیونی راشاتودی با قطع تمامی برنامه‌های خود،  مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در تهران را به طور مستقیم پخش کرد.

بازتاب جهانی مراسم تشییع سردار سلیمانی در تهران

عال کویتی، تشییع میلیونی پیکر‌های سرداران شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را شبیه به همه پرسی مردمی در سراسر جهان درمورد انتخاب و روی آوردن به محور مقاومت در برابر محور آمریکایی صهیونیستی دانست.

عبدالوهاب جابر جمال ،در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: آنچه مشاهده می‌کنیم از تشییع میلیونی پیکر‌های قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و مجالس عزایی که در عراق، ایران، لبنان، غزه، یمن و بسیاری از کشور‌های جهان برپا شده و می‌شود شبیه به همه پرسی مردمی در سراسر جهان درمورد پیوستن به محور مقاومت برضد محور آمریکایی و صهیونیستی است.

در بخش پایانی پیام این فعال کویتی آمده است این توییت با پاسخ گسترده مردمی در تایید و برتری محور مقاومت مواجه شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار