استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: بار بستری بیماران کرونایی در استان گلستان نسبت به هفته گذشته دو برابر شده است.

بار بستری بیماران کرونایی دو برابر شد

به گزارش خبرنگار گلستان24، هادی حق شناس ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: برای گروه های سنی که ظرف زمانی مشخص شده باید برای واکسیناسیون مراجعه کنند و در سه شهر گمیشان، آق قلا و مراوه تپه به دلیل آنکه گروه سنی از واکسیناسیون کرونا استقبال نکردند واکسیناسیون گروه سنی 50 سال در این شهرها را آغاز می کنیم.

وی با بیان اینکه بار بستری بیماران کرونایی در استان گلستان نسبت به هفته گذشته دو برابر شده است، ادامه داد: در پایان هفته محدودیت های کرونایی تشدید می شود و اگر در سه روز گذشته میزان بار بیماران کرونایی روند کاهشی پیدا نکرد به سمت تعطیلی پاساژها، اصناف و غیره می رویم.

حق شناس افزود: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود می تواند این پیک کرونا استان و کادر درمانی را دچار مشکل کند.

وی با بیان اینکه درصدد بودیم که ورودی مسافران را محدود کنیم که با مخالفت ستاد ملی کرونا رو به رو شد، گفت: برخی از مدیران محدودیت حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی را رعایت نمی کنند و حتما باید در دستگاه های اجرایی در شهرهای وضعیت قرمز با 30 درصد ظرفیت فعالیت کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه، معلمان و اساتید و جزایر کشور بدون توجه به گروه سنی واکسینه خواهند شد، گفت: در شهر گرگان وضعیت به سمت فوق قرمز پیش می رود و اگر تالارهای پذیرایی در این شهر رعایت نکنند حتما پلمپ می شوند.

حق شناس با بیان اینکه اگر یک مورد تالارها باز شود مسئولان ذی ربط باید پاسخگو باشند، افزود: مسئولیت رعایت پروتکل های بهداشتی با فرماندار است و باید بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار