مدیرکل انتقال خون گلستان:

مدیرکل انتقال خون گلستان: به دلیل شیوع ویروس کرونا از ( ۱۳ مرداد) تقریبا ۳۰ درصد میزان میزان اهدای خون در گلستان کاهش یافته است.

۳۰ درصد میزان اهدای خون در گلستان کاهش یافت

به گزارش گلستان 24، سیدصادق بنی عقیل با بیان این مطلب اظهار کرد: یک سری از بیماران در مراکز درمانی استان گلستان چشم انتظار تامین فرآورده های خونی هستند.

مدیرکل انتقال خون گلستان ادامه داد: 410 بیمار تالاسمی و 206 بیمار هموفیلی و 906 نفر بیمار دیالیزی داریم و به این بیماران باید بیمارانی که در اتاق عمل نیاز به خون و فرآورده های خونی نیازمند هستند اضافه کنیم.

بنی عقیل متذکر شد: به دلیل شیوع ویروس کرونا از (13 مرداد) تقریبا 30 درصد میزان میزان اهدای خون در گلستان کاهش یافته است.

وی افزود: در تلاش هستیم که میزان خون بیماران مستمر را تامین کنیم و باید تلاش کنیم که ذخیره های خون استراتژیک در استان حفظ شود.

این مقام مسئول بیان کرد: از مردم درخواست داریم به مراکز اهدای خون مراجعه کنند و نگران کرونا نباشند و سعی ما بر این است که تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

بنی عقیل با بیان اینکه ذخیره خون استراتژیک در گلستان 4.8 روز است، متذکر شد: ولی در گروه خونی O مثبت و منفی و A  مثبت و منفی کمتر از چهار روز ذخایره خونی در استان داریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار