معاون تبلیغات اسلامی گلستان:

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان قیام بزرگ عاشورا را از محوری ترین ارکان تعالی امت اسلام در مبارزه با طاغوت و استکبار جهانی دانست و گفت: وقتی به قیام بزرگ عاشورا نگاه می‌کنیم، متوجه جلوه گری جاودانگی و عظمت پیام آن می‌شویم.

قیام بزرگ عاشورا از محوری ترین ارکان تعالی امت اسلام در مبارزه با طاغوت است

به گزارش گلستان 24، حجت الاسلام رضا دیلمی اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، آئین پیاده روی عاشقان حسینی به سمت امامزادگان و گلزار شهدای شهرهای مختلف گلستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: همچنین اداره کل تبلیغات اسلامی استان برای دهه پایانی صفر برنامه‌های ویژه ای اعم از اعزام مبلغ، برگزاری نشست‌های بصیرتی و معرفتی و برگزاری مسابقات فرهنگی طراحی کرده است.

دیلمی قیام بزرگ عاشورا را از محوری ترین ارکان تعالی امت اسلام در مبارزه با طاغوت و استکبار جهانی دانست و ادامه داد: وقتی به قیام بزرگ عاشورا نگاه می‌کنیم، متوجه جلوه گری جاودانگی و عظمت پیام آن می‌شویم.

وی اضافه کرد: امت اسلامی منسجم ایران توانست با وحدتی بی نظیر و بی بدیل در تواصی به حق و مقاومت در صحنه ظاهر شود و یک رزمایش عملی بزرگ انسجام اسلامی را در منظر جهانیان به تصویر بکشد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: تکریم و تعظیم اربعین حسینی، پاسداری و حراست از دستاوردهای تمدن ساز عاشورا است و در این ایام است که اراده‌ها در حذف استکبار جهانی و مبارزه با ظلم و فساد تقویت می‌شود.

وی تصریح کرد: نکوداشت اربعین حسینی در واقع بازخوانی نقش بی بدیل و بی نظیر امام سجاد (ع) و حضرت زینب (ص) در قیام عاشورا است.

دیلمی به روز اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: سالیان زیادی است که در اسلام ناب، عاشقان مکتب حیات بخش عاشورا در روز اربعین سیدالشهدا (ع) در مسیر نجف تا کربلا مشق عشق و شهادت را بازروایی می‌کنند و قدرت جهان اسلام را به تصویر می کشند.

وی افزود: اما ظرف دو سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا برخی از محدودیت‌ها حاصل شد اما با ابتکار، نوآوری و خلاقیت تشکل‌های دینی، انقلابی و اسلامی و همچنین ترسیم شکوهمند حفظ سلامت، عزادارای های شهدای کربلا زنده نگهداشته شد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که تشکل‌های دینی و انقلابی و هیئات مذهبی در بسیاری از شهرهای کشور به ویژه در گرگان، جنب کانون طاها جمع شده اند و تصویر با عظمتی را از عمق نگاه با عظمت مکتب سید الشهدا (ع) به تصویر کشیدند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار