رئیس پارک علم و فن آوری گلستان:

رئیس پارک علم و فن آوری گلستان گفت: ۳۰میلیارد تومان از محل صندوق نوآوری کشور و معاونت علمی و پژوهشی رئیس‌جمهور برای استارت‌آپ‌های گلستانی اختصاص یافت.

۳۰میلیارد تومان اعتبار به استارت‌آپ‌های گلستان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فن آوری گلستان با اعلام این خبر گفت: با افزایش اعتبارحمایتی پارک و کمک صندوق فناوری استان امسال  نزدیک به ۳۰میلیارد تومان از صندوق نوآوری کشور و معاونت علمی و پژوهشی رئیس‌جمهوری  برای استارت‌آپ‌های گلستانی تخصیص‌یافته است.

مهدی غفاری در باره تسهیل فرایند روابط استارت‌آپ با دیگر سازمانها گفت: بخشی از فرایند بروکراسی و اداری برای سایر دستگاه‌هاست که در اختیار ما نیست، اما تلاش شده تا با همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بتوانیم تعامل بیشتری با ادارات دراین‌خصوص داشته باشیم.

وی با  اشاره به مشکل صدور مجوزها افزود: با اتاق صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، سازمان غذا و دارو و دادگستری همکاری دوجانبه شروع کردیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات اداری را کمتر کنیم.

غفاری با اشاره به اهمیت مشاوره گفت: چند کارگزار فن‌بازار و مشاور خصوصی را در این زمینه فعال کرده‌ایم وبرای مشاوره از کسانی که در زمینه استارت‌آپ‌ها دارای تجربه موفق از داخل  یا خارج استان را  هستند استفاده می کنیم.  

رئیس پارک علم و فناوری گلستان افزود: با بیمه هم توافق شد تا یک شعبه و کارشناس مشخص را برای رفع مشکلات استارت‌آپی در نظر بگیرند که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات را در زمینه بیمه رفع کنیم.

 وی با بیان اینکه فضای استقرار استارت‌آپ‌ها تا حد زیادی حل شده است، گفت: با افتتاح کارخانه نوآوری گرگان، مراکز نوآوری علی‌آباد، بندر ترکمن و گنبدکاووس مشکل استقرار استارت‌آپ‌ها در حد زیادی حل شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان افزود: از لحاظ زیرساختی جز پارک و علم و فناوری ردیف‌های آخر بوده‌ایم اما با اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر در رده‌های میانه قرار گرفته‌ایم.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار