رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان از آغاز بررسی ترک فعل مدیران در موضوع احیای خلیج گرگان خبر داد .

 موضوع خلیج گرگان با ترک فعل  مسئولان مواجه است

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی در نشست زیست محیطی با موضوع چالش های زیست محیطی خشک شدن خلیج گرگان که در جزیره اشوراده برگزار شد، اظهار کرد: ما معتقدیم درباره خلیج گرگان حقوق عامه تضییع شده است و دامنه این تضییع هر روز گسترده تر می شود ولی در عمل هیچ عزم و اراده ای در استان و سطح کشور برای رفع این مشکل دیده نشده است .

حیدر اسیابی افزود: در دستگاه قضایی استان به صورت جدی از مسئولین اجرایی و متولی امر مطالبه می کنیم و اعتقاد ما این است که در این بخش ترک فعل اتفاق افتاده است و به صورت ویژه بررسی می کنیم چه پیگیری هایی برای احیای خلیج گرگان صورت گرفته و نتیجه آن ها چه بوده است .

اسیابی ، نبود یک مدیریت متمرکز مسئولیت پذیر را مشکل اصلی برای احیای این خلیج عنوان کرد و گفت: به جای اینکه دستگاه های متولی در این زمینه مطالبه گری کرده و برای حل مشکل چانه زنی کنند دستگاه های قضایی و نظارتی به موضوع ورود کرده و از این دستگاه ها می خواهند که به وظایف خود در این زمینه عمل کنند .

این مقام ارشد قضایی استان با بیان این که موضوع خلیج گرگان فقط مربوط به گلستان نیست گفت: باید مطالبه فراگیر و ملی برای کمک به احیای این خلیج صورت بگیرد وگرنه عواقب آن فراتر از استان، حتی کشورهای منطقه را نیز درگیر خواهد کرد .

حیدر آسیابی گفت: نمایندگان استان هم باید ورود جدی به این موضوع داشته باشند و در سفرهای استانی رئیس جمهور ، اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای احیای خلیج گرگان مطالبه اصلی استان باشد تا برای احیای این خلیج اقدام اساسی صوت بگیرد و بتوانیم جلوی آثار مخرب محیط زیست را بگیریم .

آسیابی ادامه داد: از زمان بروز این معضل تاکنون به جز چند جلسه و چند مصوبه برای رفع کوتاه مدت مشکل که آن هم بر زمین مانده ، در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده و باید به دنبال مطالبه اجرای مصوبات کمیته ملی احیای تالاب ها باشیم .

صید غیر مجاز ، ایجاد پاسگاه و مقابله با آتش سوزی و ساماندهی قایق های صیادی از دیگر مورادی بود که در جلسه امروز به آن پرداخته شد .

نشست زیست محیطی با موضوع چالش های زیست محیطی خشک شدن خلیج گرگان امروز با حضور مسئولان قضایی و محیط زیستی استان های گلستان و مازندارن در جزیره اشوراده برگزار شد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار