مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: ۱۱ هزار و ۸۹۱ چراغ روشنایی معابر با هدف کاهش مصرف برق تعدیل روشنایی و خاموش شد.

بیش از ۱۱ هزار چراغ روشنایی در گلستان تعدیل روشنایی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24 ، علی اکبر نصیری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: در دو ماهی که از فصل پاییز گذشته است ۱۱ هزار و ۸۹۱ چراغ روشنایی معابر با هدف کاهش مصرف برق تعدیل روشنایی و خاموش شد.

وی افزود: خاموشی چراغ‌های معابر به صورت یک درمیان و در معابر اصلی شهری و جاده‌ها اجرا می‌شود و چراغ‌های روشنایی محلات شامل این طرح نیست.

نصیری ادامه داد: با اجرای این طرح حدود هزار و ۷۹۳ کیلو وات در بار شبکه صرفه جویی می‌شود.

وی گفت: این طرح همزمان با سایر نقاط کشور در استان اجرا شده و تلاش می‌شود با تعدیل روشنایی معابر درون شهری مصرف برق در روز‌های سرد کاهش پیدا کند.

نصیری افزود: افزایش سرما در اکثر مناطق کشور منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت در تامین سوخت نیروگاه‌های کشور شده است، درصورتی که مشترکین ۱۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند مشکلی بابت تامین برق وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان هدف از اجرای این طرح را صرفه جویی در مصرف برق و کاهش تولید نیروگاه‌ها عنوان کرد و افزود: به دنبال کاهش دمای هوا و افزایش مصرف حامل‌های انرژی برای گرمایش منازل در اکثر نقاط کشور، طرح‌های متعددی در سراسر کشور اجرا شد که تعدیل چراغ‌های روشنایی معابر درون و برون شهری یکی از این طرح‌های اجرا شده است.

نصیری یادآورشد: با توجه به افزایش مصرف انرژی کشور به دلیل کاهش دمای هوا، ضروری است مشترکان با رعایت اصول بهره وری انرژی و جلوگیری از مصارف مازاد، همراه خدمت گزاران خود در بخش تامین انرژی برق باشند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار