جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: ۱۷ نقطه از عرصه‌های جنگلی منابع طبیعی استان در شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله، رامیان و علی‌آبادکتول از روز گذشته تاکنون به دلایل انسانی و وزش باد شدید درگیر آتش سوزی شده است.

۱۷ نقطه جنگلی گلستان طعمه حریق شده است

به گزارش گلستان 24، محمد آریانفر  گستره آتش‌سوزی در این مدت را حدود ۱۰ هکتار اعلام و اضافه کرد : اکنون به غیر از ۲ نقطه در گالیکش، ۲ نقطه در مینودشت و یک نقطه در جنگل‌های الازمن علی‌آبادکتول همه آتش‌سوزی‌ها مهار و خاموش شده است.

وی افزود: نیروهای منابع طبیعی با همکاری مردم محلی از روز گذشته مشغول مهار و اطفای کامل آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی استان هستند و آتش سوزی در پنج نقطه باقی مانده هم مهار شده اما با توجه به حجم زیاد برگ‌های خشک و وزش باد جنوبی که باعث کم شدن رطوبت هوا شده تلاش‌ها برای مهار کامل آتش با کندی پیش می‌رود.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر ادامه‌دار بودن وزش باد شدید تا فردا، تمام ۵۵۰ نیروی منابع طبیعی در حالت آماده باش به‌سر می‌برند تا در صورت بروز آتش‌سوزی‌های جدید در کمترین زمان آنها را مهار کنند.

آریانفر ادامه داد: نیروهای منابع طبیعی علاوه بر درگیری با موارد ذکر شده، چندین آتش‌سوزی‌ دیگر را هم با حضور به موقع در همان دقایق ابتدایی قبل از شعله‌ور شدن خاموش کردند.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی و یا دود شدید در مناطق جنگلی با برقراری تماس با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ به نیروهای مناطق طبیعی اطلاع دهند تا در کمترین زمان از پیشروی آتش جلوگیری کنند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی گلستان با ورود جریانات شمالی و کم‌فشار از فردا پنجشنبه بارش‌ باران و وزش باد در غرب استان آغاز می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار