ششمین جشنواره پاییز هزار رنگ گرگان با برگزاری آیین اختتامیه در حضور جمعی از مهمانان داخلی و خارجی در پارک جنگلی النگدره این شهر به کار خود پایان داد.

ششمین جشنواره پاییز هزار رنگ گرگان به پایان رسید

آیین پایانی این مراسم با حضور جمعی از مدیران گرشگری کشور عراق و مدیران استانی در عرصه های جگلی النگدره و با استقبال حدود چهار هزار نفر برگزار شد.

اجرای برنامه موسیقی زنده ، ایستگاه های اقوام ، تور عکاسی و فیلمبرداری و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله برنامه های پیش بینی شده برای جشنواره پاییز هزار رنگ گرگان بود.

شهردار گرگان در این مراسم گفت: اقلیم گلستان به ویژه شهر گرگان بسیار خاص است و باید از ظرفیت‌های آن به خوبی بهره ببریم.

محمدرضا سبطی با بیان اینکه فصل پاییز، سرمایه اقتصادی و اجتماعی برای شهر گرگان به همراه دارد، افزود: طبیعت خدادادی مانند جنگل‌های هیرکانی در فصل پاییز بسیار غنی است که این موضوع شهر گرگان را در سطح کشور و حتی بین‌المللی متمایز می‌سازد.

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان هم درحاشیه این مراسم به ایرنا گفت : جشنواره پاییز هزار رنگ در سه بخش فرهنگی و هنری، ورزشی و گردشگری برگزار شد.

علی اکبر بصیرنیا با بیان اینکه زمان اجرای جشنواره از پنج آذر -روز گرگان- شروع شد افزود: در کنار برگزاری جشنواره، همایش «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری» برگزار شد که در آن بسته‌های سرمایه‌گذاری همچون تله کابین، شهربازی (هتل، چرخ و فلک و سالن سرپوشیده به سرمایه‌گذاران ارائه گردید.

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به فعالیت چهار هزار هنرمند صنایع دستی در استان، گفت: نمایشگاه صنایع دستی گرگان و گلستان در حاشیه این جشنواره برگزار شد و با توجه به اینکه هنرمندان استان در ایام کرونا زیان دیده‌اند، این جشنواره فرصتی بود تا تولیدات خود را عرضه کنند.

بصیرنیا افزود: جشنواره گرگان‌گردی هم از دیگر برنامه‌هایی امسال بود که در آن اتوبوس‌های شهری تزئین شده، مردم را به دیدن جاذبه‌های گردشگری مانند بافت تاریخی و النگدره و یا پروژه‌های شهرداری ببردند.

رعایت نشدن برخی شیوه نامه های بهداشتی کرونا ، آسیب دیدن تعدادی از نهال های کوچک پارک جنگلی النگدره و ریختن زیاله در بخشی از مسیر منتهی به برنامه اختتامیه و ترافیک شدید ناشی از اجرای این برنامه در محدوه جنگل سروش و نارضایتی اهالی این منطقه از حواشی این برنامه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گلستان هم معتقد است که ویژگی های جغرافیایی و به طبع آن اقلیم های متعدد گلستان ، ظرفیت های گردشگری این استان را نسبت سایر نقاط چندبرابر کرده است.

احمد تجری گفت : تغییر فصل در گلستان به سبب برخورداری از صدها هزار هکتار جنگل و اراضی زیر کشت موجب تغییر سیمای استان و خلق جذابیت های بصری می شود اما این دگرگونی مناظر در فصل پاییز جلوه بیشتری دارد.

تجری ادامه داد : تنوع و طیف رنگ ها در موسم تغییر فصل در پاییز بسیار بیشتر و جذاب تر از سایر فصل است.

وی در خصوص چرایی این مقوله افزود : بخش های وسیعی از پارک های جنگلی استان در سیطره درختان انجیلی قرار دارند که در فصل پاییز به عروس جنگل های ایران تبدیل می شود و دامنه مختلف رنگ برگ های این درخت قابل توصیف نیست.

وی همچنین گفت: دسترسی راحت به پارک های جنگلی و تفرجگاهی و وجود زیرساخت های اولیه مانند آب جاده آسفالته و سرویس های بهداشتی ، امکان بهره گیری مسافران از این جاذبه بی نظیر را تسهیل می کند .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار