رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سرعت زمان رسیدگی پرونده ها در مراجع قضایی گلستان از میانگین کشوری بالاتر رفت.

بهبود زمان رسیدگی پرونده ها در مراجع قضایی گلستان

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی در جلسه شورای معاونین دادگستری استان گفت: میانگین رسیدگی پرونده ها یعنی از زمان ثبت پرونده تا زمان مختومه شدن آن در شعب دادیاری استان ۳۸ روز و بازپرسی ۵۲ روز است در حالیکه میانگین کشوری این عدد به ترتیب ۵۷ و ۷۳ روز است .

وی افزود: دادسرا خط مقدم رسیدگی پرونده هاست و بیشتر شدن سرعت رسیدگی در شعب ان بر کاهش فرآیند رسیدگی ها در دستگاه قضایی اثرگذار است .

آسیابی با بیان این که یکی از مصادیق تحقق عدالت کم کردن زمان رسیدگی پرونده هاست گفت: در دادگاه های استان هم با تلاش قضات ، پرونده ها زودتر از میانگین کشوری رسیدگی و مختومه می شود .

رئیس کل دادگستری در این جلسه بر استفاده از ظرفیت های قانون برای کاستن از اثر اجتماعی برخی آرا تاکید کرد و گفت: قضات پیامدهای اجتماعی آرایی که صادر می کنند مدنظر قرار دهند و تا می توانند از ظرفیت های قانون برای کاهش جمعیت کیفری استان استفاده کنند.

حیدر آسیابی افزود: روسای دادگستری ها و دادستان ها هم با کمک قضات با تجربه، پرونده های مسن را بازخوانی و برای مختومه کردن این پرونده ها مشارکت کردند .

وی افزود: در ادامه برنامه های سال گذشته ، امسال هم با تلاش مضاعف همکاران و برنامه ریزی های انجام شده ، برای سرعت بخشی و کیفیت رسیدگی پرونده ها در محاکم و دادسراها تلاش می کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار