رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۳۳ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد به بالا در سطح کشور بیکار هستند و ۲۷۲ هزار نفر در سامانه اشتغال عنوان کردند که نیاز به شغل داریم.

هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد به بالا در سطح کشور بیکار هستند

به گزارش گلستان 24، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی صبح امروز در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گلستان اظهار کرد: وقتی از تکریم خانواده ایثارگران صحبت می کنیم باید کار ترویجی انجام دهیم  بنیاد شهید و امور ایثارگران یک وظیفه بیشتر ندارد و آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است‌.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: جامعه باید به فرهنگ ایثار شهادت و عناصر عامل آن توجه داشته باشد و این مهم یک وظیفه اجتماعی است.

قاضی زاده هاشمی بابیان اینکه عنصر ایثارگران در جامعه باید مورد توجه باشد، گفت:  سادات امروز جامعه ما فرزندان شهدا و جانباز است و تکریم به خانواده شهدا وظیفه عمومی است.

وی افزود: از مدیران درخواست داریم به دنبال تبصر و مصوبه ای برای اجرا کردن قانون در حوزه ایثار و شهادت نباشند و راهی پیدا کنند تا مسائل و دغدغه خانواده شهدا را حل کنند.

این مقام مسئول ابراز داشت: مسئله اشتغال ایثارگران براساس مقررات اولیه اجرا می شد مجلس نیاز نبود حکم های دیگر و قانون گذاری جدید داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: سالها بیان کردیم که ۲۵ درصد اشتغال دولت باید سهم ایثارگران باشد و در حوزه کارآفرینی به خانواده ایثارگران توجه شود ولی به دلیل عدم اهتمام به قوانین این مسئله باقی مانده است.

وی بیان کرد: ۳۳ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد به بالا در سطح کشور بیکار هستند و  ۲۷۲ هزار نفر در سامانه اشتغال عنوان کردند که نیاز به شغل داریم.

 

این مقام مسئول به ساماندهی گلزار شهدا تاکید کرد و گفت: گلزار های شهدا باید به پاتوق فرهنگی تبدیل شود و باید همه دستگاه های فرهنگی در این زمینه پای کار باشند.

قاضی زاده هاشمی به تخصیص اعتبار دو میلیارد تومانی برای ساماندهی گلزار شهدا استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید از خانواده ایثار فرهنگ شهادت و دستگاه های اجرایی این مهم رقم بخورد.

وی از ساخت یک فیلم سینمایی در حوزه فرهنگ و شهادت در هر یک از استان های کشور اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی و فرهنگی و شهرداری ها در این زمینه کمک کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار