معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی گلستان:

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی گلستان گفت: یک هزارو ۱۶۰ نفر امسال دوره‌های آموزشی صنایع دستی را گذراندند.

آموزش صنایع دستی برای بیش از یک هزار نفر

به گزارش گلستان 24، مریم حاجی‌ابراهیمی اظهار کرد: امسال ۹۲ دوره آموزشی صنایع‌دستی در استان برگزار شده است.

وی افزود: با شیوع کروتا تلاش شد دوره‌های آموزشی حوزه صنایع‌دستی در دو بخش آموزش شاغلان و دوره‌های آموزشی ترویجی با تعداد محدود و به‌صورت حضوری و  مجازی برگزار شود.

حاجی ابراهیمی افزود: ۳۴ دوره در حوزه آموزش شاغلان صنایع‌دستی برای ۵۵۶ هنرمند در رشته‌های آسیب‌شناسی صنایع‌دستی، بازاریابی و ایجاد ارتباط با زبان بدن، طراحی محصول بازار محور، برندسازی، خودآگاهی و هدف سازی کسب‌وکار، سوزن‌دوزی شاهکوه، بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی، توانمندسازی جوامع محلی با محوریت رشته نساجی سنتی، تجارت الکترونیک صنایع‌دستی، تجاری‌سازی، رنگرزی سنتی، ابریشم‌بافی، چادرشب‌بافی و گلیم‌بافی برگزار شد.

وی افزود: ۵۸ دوره آموزشی عمومی صنایع‌دستی نیز برای ۶۰۴ علاقه‌مند به صنایع‌دستی در رشته‌های قلم‌زنی فلز، گلیم‌بافی، میناکاری سفال، تولیدات چرم دست‌دوز، حصیربافی، نمدمالی، معرق چوب، ابریشم‌بافی، لباس محلی ترکمن، جاجیم‌بافی، زیورآلات ترکمن، چادرشب بافی، لباس محلی کتول، نوار بافی کتول و سفالگری در رده‌های مقدماتی و پیشرفته اجرای شد.

وی با اشاره به اینکه در رشته‌های رودوزی سنتی، چرم‌دوزی، لاک‌تراشی، گلیم‌بافی و نوار بافی مجازی اجرایی شده است گفت: آموزش مجازی این فرصت را به علاقه‌مندان می‌دهد که با کمترین هزینه و در منزل، رشته صنایع‌دستی موردنظر خود را از طریق فضای مجازی آموزش ببینند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار