استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: علیرغم اینکه ورودی‌های استان در ایام نوروز بیش از ۴۵ درصد و در همین تعطیلات مرتبط با عید سعید فطر، بیش از ۵۰ درصد به طور میانگین افزایش داشت، میزان فوتی و جرحی ناشی از تصادفات در مجموع ۱۱ درصد کاهش داشت.

 کاهش ۱۱ درصدی جرح و فوت ناشی از تصادفات در استان

به گزارش گلستان24، علی محمد زنگانه در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها و شورای ترافیک استان، اظهار کرد: خوشبختانه با راه انداختن پویش ها و با انجام مراقبت های لازم، توانستیم میزان فوتی ها را کاهش دهیم و این موضوع نشان می‌دهد که توجه به زیرساخت ها و سایر عواملی که به عنوان مولفه های بروز تصادفات هستند را میتوانیم مدیریت کنیم.

وی افزود: مدیریت عوامل انسانی، عوامل مربوط به وسیله نقلیه و عوامل زیرساختی مربوط به راه، همگی در مجموع میتواند منجر به بهبود شرایط شود چون نجات جان حتی یک نفر به مثابه نجات کل بشریت است و جان انسانها برای ما ارزش دارد.

 زنگانه با بیان اشاره به بالا بودن حوادث مربوط به موتورسیکلت در استان خاطرنشان کرد: با توجه به ورود به فصل برداشت محصولات کشاورزی و عبور وسایط نقلیه کشاورزی، به همه کسانی که با موتورسیکلت تردد می کنند توصیه می کنیم حتماً موتور خود را به ابزارهای آشکارساز مجهز کنند تا سایر رانندگان بتوانند موتور سیکلت را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: کمباین ها و تراکتور ها هم حتما ضمن نصب وسایل آشکارساز، چک فنی وسیله کشاورزی را از نظر اینکه حتماً چراغ راهنمایی و چراغ خطر آنها قابل رویت باشد، انجام دهند.

استاندار بیان کرد: از رانندگان و سرنشینان موتورسیکلت ها تقاضا داریم حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند چون آمار قابل توجهی از موارد فوتی ما مربوط له راکبین موتور سیکلت هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، سفر رییس جمهور به استان را یک فرصت طلایی برای استان دانست و اظهار کرد: ما در حوزه زیرساخت‌ها در استان عقب ماندگی های تاریخی داریم که یکی از آن عقب ماندگی ها در حوزه راه است.

زنگانه تصریح کرد: نزدیک به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مصوبه داریم که ۹۰۰ میلیارد تومان آن اعتبارات نقدی و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل قیر است که به نسبتی که پروژه‌ها پیشرفت پیدا کند، پس از گزارش شرکت زیرساخت و اداره کل راهداری استان، قیر تخصیص داده می شود.

وی گفت: از مجموع ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات نقدی، تخصیص مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان در همان سال ۱۴۰۰ انجام و باعث شد که این اعتبارات به پروژه‌هایی که اولویت راههای استان است داده شوند.

استاندار اظهار کرد: یکی از این پروژه ها، پروژه مسیر ورودی استان از قسمت غربی تا خروجی استان در استان خراسان شمالی در قسمت شرقی است که چندین مداخله اساسی در هم کمربندی ها، هم تقاطع های غیرهمسطح صورت می‌گیرد؛ در تقاطع کلاله، در تقاطع غیر همسطح فاضل آباد، در کمربندی گرگان، که ۶۰ میلیارد تومان هم به این پروژه‌ها اختصاص دادیم.

وی افزود: یک مسیر ارتباطی بین استان ما و شاهرود استان سمنان، مسیر خوش ییلاق است که ۲۰ میلیارد تومان هم به پروژه‌های مرتبط به این پروژه اختصاص پیدا کردو مابقی اعتبارات که دو تا ۱۰ میلیارد تومان است به اولویت های تعیین شده اختصاص یافت.

استاندار عنوان کرد: امیدوارم در نشستی که با مجمع نمایندگان با وزیر محترم راه و شهرسازی خواهیم داشت، مطالبات بیشتری را مد نظر داریم که تلاش میکنیم بتوانیم در مصوبات سری دوم سفر، در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: ما همه تلاشمان را میکنیم که شاخص‌های زیرساخت‌های راه استان ارتقا یابد و مباحث ترافیکی در شهرهای ما شرایط بهتری پیدا کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار