دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون و با اجرای طرح‌های گوناگون، بیش از ۶۵۰ معتاد متجاهر از گرگان جمع آوری شدند که در نتیجه آن آمار وقوع سرقت استان ۱۲ درصد کمتر شد.

جمع‌آوری ۶۵۰ معتاد متجاهر وقوع سرقت در گلستان را ۱۲ درصد کمتر کرد

به گزارش گلستان 24، مهدی طالبی روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: آمارها نشان می دهد عامل اصلی ۵۵ درصد طلاق‌ها، ۳۵ درصد شرارت ها، ۶۵ درصد کودک آزاری خانوادگی و ۲۰ درصد قتل ها اعتیاد است.

وی بیان کرد: گلستان ظرفیت کافی برای نگهداری معتادان متجاهر ندارد و برای ایجاد فضای مناسب نگهداری این معتادان باید از توان خیرین و نیکوکاران استفاده کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان گفت: یک مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر (نگهداری معتادان خیابانی و بی سرپناه) با ظرفیت ۱۰۰ نفر در استان فعال است که براساس دستورالعمل‌ها و آیین نامه اجرایی، از طریق ضابط دادگستری نسبت به پذیرش و نگهداری معتادان متجاهر در آن اقدام می شود.

طالبی افزود: با توجه به ظرفیت ۱۰۰ نفره تنها مرکز نگهداری معتادان خیابانی و بی سرپناه، ضرورت راه اندازی حداقل یک مرکز هزار نفره در استان احساس می‌شود.

وی بیان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر که گام مهم و تاثیرگذار کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود به کمک و مشارکت مردم و نیکوکاران نیاز دارد و به یقین با راه اندازی مراکز نگهداری جدید، آسیب های اجتماعی کاهش محسوسی در جامعه خواهد داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار