دادستان مرکز گلستان:

دادستان مرکز گلستان گفت: رسانه‌ها زبان گویای مردم هستند و باید بدون حاشیه سازی، مشکلات مردم را منعکس کنند.

رسانه ها بدون حاشیه سازی، مشکلات مردم را منعکس کنند

به گزارش گلستان 24 به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، محمود اسپانلو روز گذشته در دیدار  با تعدادی از خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه امروز در استان شاهدیم برخی رسانه‌ها به جای پرداختن به رسالت اصلی خود که تبیین و انعکاس اخبار است در جایگاه قاضی و مدیران قرار گرفته اند و از اطلاعاتی که دارند به عنوان اهرم فشار برای باج گیری از مسئولان استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر نقش پُررنگ رسانه‌ها در پیشرفت جامعه گفت: رسانه‌ها به جای این که ذهن مدیران را به سمت حل مشکلات ببرند گاهی چنان جرات تصمیم گیری را از مدیران می‌گیرند که مدیران از ترس حاشیه سازی رسانه‌ای از اقدام و ابتکار عمل خودداری می‌کنند.

دادستان اسپانلو با تاکید بر این که نباید رسانه جایی برای لابی گری و باشد افزود: این که رسانه‌ها به بهانه اعلام فساد، مقاصد خود را دنبال کنند، پذیرفته نیست و باید رسانه‌ها به جایگاه و چارچوب خود که همان تبیین فنی مسائل و اطلاع رسانی است بازگردند.

اسپانلو ادامه داد: این که می‌گوییم از افشاکنندگان فساد حمایت می‌کنیم به این معناست که افراد باید مستندات و مدارک تخلف را در اختیار دادستان قرار دهند و پیش از اثبات جرم، از انتشار آن خودداری کنند.

دادستان مرکز استان گفت: در استان مسائل مهم و اصلی به اندازه کافی وجود دارد که رسانه‌ها می‌توانند به جای پرداختن به حاشیه به آن بپردازند و ما هم از گزارش‌هایی که به دادستان‌ها برای شناسایی حقوق عامه کمک کند، استقبال می‌کنیم، مانند اینترنت روستای خیرات گرگان، قرق مدرسه روستای توحید ۲ و یا رسیدگی به وضعیت گوزن‌های زرد ایرانی که در پی گزارش رسانه‌ها به آن ورود کردیم.

دادستان مرکز استان از تشکیل پرونده برای کسانی که جو روانی جامعه را از طریق شایعه پراکنی ملتهب می‌کردند خبر داد و گفت: رسانه‌هایی که جو روانی استان را با شایعه سازی ملتهب می‌کنند، منتظر تعقیب قضایی باشند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار