اولین جلسه دادرسی الکترونیک در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برگزار شد.

برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در سازمان قضایی گلستان

اولین جلسه دادرسی الکترونیک در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برگزار شد.

به گزارش گلستان 24، رئیس سازمان قضایی استان پس از این جلسه اظهار داشت: با وجود زیر ساخت های مناسب سیستم دادرسی الکترونیک سازمان گلستان راه اندازی گردید و اولین جلسه دادرسی الکترونیک به صورت مجازی و در ارتباط ویدئو کنفرانسی با کانون اصلاح و تربیت گرگان انجام شد.

حجت الاسلام محمد اسماعیل زارعی کیاپی گفت: از این پس در حد امکان فرایند دادرسی در سازمان گلستان از طریق ارتباط الکترونیک برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه استفاده از فن آوری های نوین برای تسهیل در فرایند رسیدگی ضروری است، گفت: امکانات اینترنتی و فن آوری اطلاعات می توانند باعث پیشرفت نظام دادرسی و حل بخشی از مشکلات مربوط به کندی روند دادرسی شوند.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: دادرسی الکترونیک کمک بزرگی در جهت تحقق هدف پاسخ گویی قانونی در کوتاهترین زمان، و جلوگیری از اطاله  دادرسی خواهد بود.

وی افزایش سرعت انجام کارها و افزایش امنیت قضایی و اداری از دیگر دستاوردهای دادرسی الکترونیک دانست و گفت: کم شدن زحمت مددجویان و ماموران بدرقه برای حضور در محاکم قضایی از دیگر مزایای دادرسی الکترونیک است.

به گفته وی دادرسی الکترونیک اعتماد اشخاص و خصوصا متهمین به دستگاه قضایی را افزایش می دهد.

زارعی با بیان اینکه مشکل برقراری ارتباط آسان قاضی با متهم از طریق فن آوری اطلاعات رفع می شود، گفت: در این نوع رسیدگی با تغییر فرهنگ دادرسی اصل بر عدم حضور فیزیکی متهمین در محاکم به وسیله فن آوری اطلاعات و تکنولوژی روز است.

وی تاکید کرد: با این اتفاق مهم بسیاری از مشکلات حضور فیزیکی متهمین و محکومین در مراجع قضایی حل خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار