معاون وزیر نفت در نامه‌ای به رئیس کل دادگستری استان گلستان نتیجه کارشناسی بررسی‌های هیات اعزامی به این استان برای راه اندازی مجدد مجموعه «پتروشیمی گلستان» را اعلام کرد.

۲ راهکار برای پتروشیمی گلستان ارائه شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، در کمتر از سه ماه پس از دستور رئیس دستگاه قضا و با پیگیری‌های انجام شده از سوی دادگستری گلستان، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نامه‌ای به رئیس کل دادگستری گلستان راهکارهای موجود برای راه اندازی دوباره پتروشیمی استان را عنوان کرده است.

مرتضی شاه‌میرزایی در این نامه تاکید کرده با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط تیم کارشناسی، سرمایه گذاران فعلی شرکت توانایی مالی اجرای طرح را ندارند و در ادامه دو راهکار را برای احیای مجدد پتروشیمی گلستان ارائه شده است.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این نامه در بیان راهکارهای احیای مجدد صنایع پتروشیمی، احیای طرح اوره و آمونیاک گلستان و ارائه طرح جدید با محوریت پتانسیل کسب سهم بازار بالا برای جلب نظر سرمایه گذار جدید را پیشنهاد کرده است.

همچنین شاه‌میرزایی اجرای طرح مناسب را به تشکیل کارگروهی با محوریت رئیس کل دادگستری استان برای اخذ تصمیمات لازم واگذار کرده و بدین ترتیب مقدمات احیای این مجموعه تولیدی بزرگ فراهم شده است.

گفتنی است ۲۶ آذرماه بود که رئیس دستگاه قضا در جریان سفر به استان گلستان در خصوص پرونده کثیرالشاکی «پتروشیمی گلستان» دستور داد تا این موضوع به صورت ویژه بررسی شود و در همین زمینه، اختیاراتی به دادگستری استان گلستان برای پیگیری پرونده داده شد.

با پیگیری دادگستری گلستان ۲۷ دی ماه هیئت کارشناسی شرکت پتروشیمی ایران به استان برای بررسی وضعیت طرح، اعتبارات و سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه‌اندازی پتروشیمی به گلستان سفر کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار