رگزاری نخستین گردهمایی راویان عاشورایی در کردکوی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی از اعزام بیش از 70 مبلغ بومی و غیر بومی به نقاط مختلف شهرستان کردکوی در ماه محرم خبر داد.

اعزام 70مبلغ به نقاط مختلف کردکوی درماه محرم

به گزارش گلستان24 ، حجت‎الاسلام غلامحسین محمودی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله(ع) و با گرامیداشت هفته ناجا، اظهار داشت: ماه محرم یک حادثه یا داستان نیست بلکه یک مکتب و جریان تاریخی است در واقع محرم و عاشورا  مسیر تاریخ و زندگی بشر را تغییر داده است.

lpl_nd

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام، پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) قصد داشتند در قالب دیگری با این مکتب مبارزه کنند، گفت: حادثه عاشورا مسیر انحراف و دشمنی با اسلام را تغییر داد.

* دفاع از ارزش‎های الهی وظیفه ماه محرم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی با اشاره به تفاوت‎های ماه محرم و ماه رمضان، ماه محرم را پاسدار و محافظ  ماه رمضان دانست و تبیین کرد: ماه محرم به وجود آمد تا ماه رمضان،قرآن، لیالی قدر، عبادت و بندگی، نماز، روزه، زکات و حج  باقی بماند در واقع ماه محرم وظیفه دفاع از ارزش‎های الهی را به عهده دارد.

محمودی با بیان اینکه ماه محرم برای همگان یک فرصت است، گفت: مردم باید از این فرصت بیشترین بهره را ببرند و تنها به شرکت در مراسم سوگواری اکتفا نکنند بلکه با مطالعه به کتاب‎های معتبر همانند کتب شهید مطهری به اهداف و فلسفه عاشورا آگاهی پیدا کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی آشنایی با محرم و عاشورا را به برکت حضور روحانیون و علما دانست و تصریح کرد:  تاکنون بیش از 70 مبلغ بومی و غیربومی در سطح شهرستان کردکوی برای پیام‎رسانی و بیان حماسه حسینی در ماه محرم اعلام آمادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغان و روحانیون همانند سال‎های گذشته به وظیفه شرعی، الهی و حسینی خود عمل کنند و به بهترین وجه پیام‎رسان عاشورا باشند در عین حال مردم زمینه و بستر سخنرانی روحانیون و مبلغین را فراهم کنند.

محمودی از برگزاری نخستین گردهمایی راویان عاشورایی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای «چهارده» کردکوی  با هدف ساماندهی و نظارت بر دسته‎جات عزاداری خبر داد و گفت: این مراسم در 10 مهر ماه و بعد از نماز مغرب و عشا با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان ،هیأت امنای مساجد شهرستان کردکوی، مداحان، امامان جماعت و مسؤولان شهرستانی برگزار می‎شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار